18:41 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  119

  Išvakarėse Rusijos URM pranešė, kad uždraudė įvažiuoti priešiškiausiai nusiteikusiems lietuviams. Ministerija pabrėžė, kad "stop-sąrašas" yra atviras nevienareikšmiškiausiems Lietuvos politikams

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Rusijos sprendimas uždrausti atvykti "priešiškiausiai nusiteikusiems" Lietuvos politikams ir politologams kaip atsakas į Vilniaus "Magnickio įstatymo" priėmimą, yra priverstinė priemonė, interviu RT pareiškė Politinės informacijos centro generalinis direktorius Aleksejus Muchinas.

  Kaip teigia Muchinas, Baltijos respublikos jau seniai imasi "draudžiamo charakterio" iniciatyvų, "kai staiga pasienyje sužinai, kad esi ne tik neįleidžiamas, tačiau ir ""šengeną" iš tavęs atima".

  Eksperto teigimu, Lietuva, Latvija ir Estija pradėjo piktnaudžiauti savo Europos Sąjungos narių statusu ir Rusijos veiksmai prieš kai kuriuos Lietuvos piliečius yra pateisinami.

  Taip pat Rusija negali neatsakyti į kitų šalių nedraugiškus veiksmus, nes Maskvos reakcijos nebuvimas "išlepins mūsų buvusius partnerius TSRS", pabrėžė Muchinas.

  "Kaip rodo praktika, jie gerumą vertina kaip silpnumą. Taigi, deja, atsako į agresiją nebuvimo laikas jau praėjo", — mano politologas.

  Išvakarėse Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad uždraudė įvažiuoti priešiškiausiai nusiteikusiems lietuviams. Be to, ministerija perspėjo, kad "stop-sąrašas" liko atviras nevienareikšmiškiausiems Lietuvos politikams, ir URM bet kada gali įtraukti ten naujas asmenybes, jei Vilnius ir toliau "kels provokacijas". 

  Apie draudimą įvažiuoti į Rusiją prieš URM oficialų pareiškimą paskelbė "Valstiečių ir žaliųjų sąjungos" narys Vytautas Bakas, Seimo nariai konservatoriai Laurynas Kasčiūnas ir Rasa Juknevičienė, o taip pat politikas Mantas Adomėnas, žinomi savo antirusiškais pareiškimais ir rusofobine pozicija.

  Sausį Lietuvos migracijos departamentas paviešino "Magnickio sąrašą", į kurį pateko 49 Rusijos piliečiai. Pagal dokumentą, Lietuvos valdžios institucijos uždraudžia atvykti į šalį ne ilgesniam nei penkerių metų laikotarpiui užsieniečiams, susijusiems su korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimu. Į sąrašą pateko Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas, Rusijos tardymo komiteto vadovas Aleksandras Bastrykinas, jo pavaduotojas Olegas Logunovas ir keturi teisėjai.

  Dar šia tema

  Rusija jau žino, kaip atsakys į Lietuvos "Magnickio sąrašą"
  Udalcovas: Lietuvoje yra daug žmonių, kuriems Rusija uždraus įvažiavimą
  Čėčėnija pakomentavo draudimą Kadyrovui atvykti į Lietuvą
  Tegai:
  draudimas atvykti, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos