14:06 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Ištyrus Eligijaus Masiulio ir prezidentės susirašinėjimą gali grėsti apkalta

  © Photo: facebook / Dalia Grybauskaitė
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalingas Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimas (23)
  17320

  Parlamentarai gali imtis naujų apkaltos procedūrų, jeigu paaiškės, kad informacija, skelbiama apie prezidentės ir "MG Baltic" korupcijos byloje įtariamo liberalo Eligijaus Masiulio susirašinėjimus, yra teisinga

  VILNIUS, gegužės 1 — Sputnik. Lietuvoje kilo skandalas, paviešinus prezidentės Dalios Grybauskaitės ir korupcijos byloje kaltinamo Eligijaus Masiulio susirašinėjimą, rašo LRT.

  Anot dienraščio "Parlamentskaja gazeta'', susirašinėjimo analizė roodo, kad Masiulio pagalba prezidentė ketino į generalinio prokuroro postą paskirti savo kandidatą.

  Advokatas Algimantas Šindeikis mano, kad informacija, paskelbta viešojoje erdvėje, gana rimta ir suteikia naujų atspalvių politinės korupcijos byloje.

  ''Tai gali, matyt, pasibaigti, prasidėjus tam tikriems naujiems apkaltos procesams. Jeigu iš tikrųjų yra taip, kaip tvirtinama tose publikacijose (prezidentė bandė paveikti žurnalistus, darė poveikį per jų savininkus), manyčiau, toks elgesys Konstitucijos prasme netoleruotinas", ― sako advokatas.

  Advokatas pridūrė, kad jeigu yra aplinkybių, susijusių su prokurorų paskyrimu, kurios derinamos su privačia struktūra, tai irgi sunkiai suvokiama protu, ir jeigu ta informacija turi rimtą pagrindą, tikėtina, kad parlamentarai gali imtis naujų apkaltos procedūrų.

  Tikėtina, kad Masiulis informaciją apie susirašinėjimus paskelbė dabar, bandydamas gerinti savo padėtį ir palengvinti gynybą. Tačiau ši informacija iš tiesų nepagerins Masiulio situacijos.

  Advokatas mano, kad pateikta informacija nesušvelnina Masiulio atsakomybės pagal tuos Baudžiamojo kodekso straipsnius, pagal kuriuos jam yra pateikti kaltinimai. Bet į šį skandalą įveliami nauji politikai. Šiuo atveju įveliama respublikos prezidentė.

  Jeigu paskelbta informacija teisinga, ji parodo prezidentės bandymus daryti poveikį.

  ''Tai galime vertinti kaip prezidentės slapto poveikio netgi tam tikriems demokratiniams procesams pavyzdį. Tai yra spaudimo priemonės žiniasklaidai. Tokie įtarimai. Jeigu tai pasitvirtintų, tai iš tiesų būtų labai neigiamas atvejis", – Šindeikio nuomonei pritaria Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Mindaugas Jurkynas.

  Paklaustas, kodėl tokia informacija galėjo būti paskelbta būtent dabar, profesorius pritarė Šindeikio nuomonei, kad Masiulis bando gerinti savo padėtį, ir toks sprendimas galėjo būti priimtas dėl to, kad politikas nebeturi politinio užnugario.

  Masiuliui tebegalioja nekaltumo prezumpcija — žmogus nėra kaltas, kol to neįrodė teismas. Tačiau susidariusia situacija vis tiek gali pasinaudoti kuri nors politinė partija ar politikas.

  Politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka teigia, kad prezidentė turi visišką teisę palaikyti ryšius su kitais politikais ar juos kritikuoti. Tačiau problema dėl susirašinėjimų kyla kita.

  ''Prokurorai, panašu, išėmė šį įkaltį, rastą  Masiulio bute, susirašinėjimą su prezidente, iš korupcijos bylos. Ar jie patys tai sugalvojo? Spėju, pagal tai, kiek turime informacijos, kad ne patys. O tai jau skandalas", — pirmadienio popietę komentavo Valatka.

  Komentare žiniasklaidai prezidentūra pabrėžė, kad paskelbta informacija neatitinka tikrovės, ir žiniasklaidoje pasirodę teiginiai, kad 2015 metais prezidentė derino generalinio prokuroro kandidatūrą su verslo koncernu "MG Baltic" klaidina visuomenę.

  Plačiau komentuoti situaciją prezidentūra atsisakė, dar kartą argumentuodama, kad tai gali paveikti vykdomą tyrimą.

  Temos:
  Skandalingas Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimas (23)

  Dar šia tema

  Eligijus Masiulis lankėsi Generalinėje prokuratūroje
  Tegai:
  susirašinėjimas, Eligijus Masiulis, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos