14:25 2019 Liepos 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.4625
  Lietuvos Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba Lenkijos Seime, archyvinė nuotrauka

  Pranckietis ragina Grybauskaitę pakomentuoti skandalingą susirašinėjimą

  © Photo: Lietuvos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalingas Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimas (23)
  4010

  Seimo pirmininko teigimu, Lietuvos prezidentė turi pati atsakyti visuomenei, nes žmonės yra susijaudinę dėl šios situacijos

  VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis mano, kad Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė turi pati atsakyti į klausimus, susijusius su skandalu, kilusiu dėl paviešinto jos susirašinėjimo su politinės korupcijos byloje kaltinamu buvusiu Liberalų sąjūdžio vadovu Eligijumi Masiuliu.

  Apie tai Seimo pirmininkas pareiškė "Žinių radijo" eteryje.

  "Žmonės yra sujaudinti šitos situacijos, gal būtų gerai, jeigu pati prezidentė atsakytų tiesiogiai žmonėms, nes ją tiesiogiai rinko žmonės ir jie laukia jos pačios žodžių", — teigė Pranckietis.

  Pasak Pranckiečio, jeigu paviešinti laiškai yra tikri, jų turinys yra nekorektiškas. Politikas pabrėžė, kad susirašinėjime yra žodžių, nevartotinų ir privačiuose pokalbiuose.

  Anksčiau "Lietuvos rytas" paviešino 2014-2016 metų Grybauskaitės elektroninį susirašinėjimą su Masiuliu, kuris tuo metu buvo Liberalų sąjūdžio lyderis. Susirašinėjimo analizė rodo, kad Masiulio pagalba prezidentė ketino į generalinio prokuroro postą paskirti savo kandidatą. Be to, laiškuose Grybauskaitė įvardijo dabartinį šalies ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, kuris tuo metu buvo VRM vadovas, "pavojingas populistas".

  Prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė paneigė žiniasklaidoje paviešintą informaciją apie susirašinėjimą, teigdamas, jog "tai neatitinka tikrovės ir klaidina visuomenę", praneša "Parlamentskaja gazeta".

  Pats Masiulis, kuris įtariamas prekyba poveikiu ir neteisėtu praturtėjimu (būdamas Seimo narys bei Liberalų sąjūdžio vadovas jis iš koncerno "MG Baltic" viceprezidento Raimondo Kurlianskio už "tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus" savo bei kitų naudai paėmė 106 tūkstančių eurų kyšį), patvirtino, kad gaudavo elektroninius laiškus iš Grybauskaitės.

  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovė Agnė Širinskienė pareiškė, kad Seimo nariai dėl šio skandalo gali inicijuoti parlamentinį tyrimą.

  Temos:
  Skandalingas Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimas (23)

  Dar šia tema

  Masiulis įtariamas dėl prekybos poveikiu ir neteisėto praturtėjimo
  Kaip Dalios Grybauskaitės vadovaujama opozicija "vairuoja" Lietuvos valdančiąją koaliciją
  Grybauskaitė tikisi, kad JAV padidins karines pajėgas "Rusijai atgrasyti"
  Panelė Grybauskaitė mezga su panu Duda keistoką romaną
  Tegai:
  skandalas, Seimas, Viktoras Pranckietis, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos