18:21 2019 Rugpjūčio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Lietuvos Seimas, archyvinė nuotrauka

  Lietuva pasiūlė įšaldyti rusų, patekusių į "Magnickio sąrašą", turtą

  © Sputnik / Александр Липовец
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4703

  Tokią iniciatyvą iškėlė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijų nariai

  VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Lietuvos opozicijos partijų atstovai pasiūlė įstatymo pataisas, kurios leis įšaldyti Lietuvoje rusų, patekusių į "Magnickio sąrašą", turtą, o taip pat apriboti jų finansinę ir ekonominę veiklą, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Kremlius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Pasiūlymo iniciatoriais tapo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir Liberalų sąjūdžio frakcijų nariai. Įstatymo projektas gali išplėsti 2017 metų lapkritį Seimo priimtą vadinamąjį "Magnickio įstatymą", kuriuo į šalį uždrausta atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimais.

  Šių metų sausį Lietuvos Migracijos departamentas paviešino vadinamąjį "Magnickio sąrašą", į kurį įtraukti 49 rusai. Šis sąrašas grindžiamas "Magnickio įstatymu", kuris buvo priimtas pagal analogišką JAV "Magnickio aktą".

  Atsakydama į Lietuvos veiksmus, Maskva uždraudė įvažiuoti į Rusiją priešiškai nusiteikusiems Lietuvos politikams, politologams ir seimūnams.

  "Yra žinoma atvejų, kai Kremliui artimi oligarchai, siekdami padėti dabartinei Rusijos vadovybei vykdyti antidemokratinę veiklą, Vakarų Europos valstybėse užsiima pinigų plovimu. Taip pat minėti asmenys savo ekonomine veikla gali tiesiogiai ar netiesiogiai prisidėti prie veiklos, susijusios su tarptautinės teisės normų pažeidimais, pavyzdžiui, tiekti karines technologijas, kurios naudojamos agresijai prieš suverenias valstybes", — pareiškė TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis.

  Seimas jau yra išsakęs savo palaikymą platesniam nacionalinių sankcijų paketui, kuris apimtų tiek draudimą atvykti, tiek turto įšaldymą.

  Apie Magnickio įstatymą

  Sergejus Magnickis — Rusijos teisininkas, atskleidęs Rusijos pareigūnų korupcinius nusikaltimus. Jis buvo neteisėtai įkalintas ir 2009 metais mirė kalėjime.

  Muitinė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виктор Толочко

  2012 metais JAV prezidento Barako Obamos įsaku buvo patvirtintas Magnickio teisės viršenybės užtikrinimo aktas — juo įvestos sankcijos asmenims, prisidėjusiems prie Sergejaus Magnickio bylos bei mirties ir prie neteisėtų veiksmų prieš Magnickį užglaistymo — vizų draudimas ir turto įšaldymas.

  2016 metais JAV Senatas patvirtino Globalų Magnickio atsakomybės už žmogaus teisių pažeidimus aktą — pagal šį teisės aktą užsienio valstybių pareigūnams, kurie yra įvykdę šiurkščius pažeidimus ne JAV teritorijoje, taikomas vizų išdavimo draudimas ir turto įšaldymas.

  Europos Parlamentas pakartotinai 2012 ir 2014 metais savo rezoliucijose yra pasisakęs už Europos Sąjungos sankcijų įvedimą, taip pat pateikęs sąrašą, įvardijantį 32 asmenis, kuriems turėtų būtų taikomas vizų išdavimo draudimas ir turto įšaldymas.

  Nacionalinius Magnickio įstatymus šiuo metu svarsto Jungtinės Karalystės bei Kanados Parlamentai.

  Dar šia tema

  Vilniaus meras pateko į Rusijos "stop-sarašą"
  Politologas draudimą Lietuvos politikams atvykti į Rusiją pavadino priverstiniu
  Jungtinė Karalystė rengia savo "Magnickio sąrašą", rašo žiniasklaida
  Latvijos URM įtraukė 49 užsieniečius į "Magnickio sąrašą"
  Rusija jau žino, kaip atsakys į Lietuvos "Magnickio sąrašą"
  Tegai:
  draudimas atvykti, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Liberalų sąjūdis, Seimas, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos