03:47 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Europarlamentaras Petras Auštrevičius, archyvinė nuotrauka

  Auštrevičius: liberalai žinojo apie glaudų Masiulio ryšį su prezidente

  © Фото: Vilniaus universitetas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalingas Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimas (23)
  46 0 0

  Liberalų sąjūdžio kandidtas į Lietuvos prezidento postą patvirtino, kad partijos nariai žinojo apie buvusio pirmininko Masiulio santykius su prezidente, tačiau laiko tokį ryšį neregistruotu lobizmu

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Europarlamentaras, Liberalų sąjūdžio narys Petras Auštrevičius pripažino, kad partija žinojo apie Eligijaus Masiulio ir Dalios Grybauskaitės "tamprius ryšius".

  "Aišku, nuspėti, koks tamprus tas ryšis yra ir kiek artimi tie santykiai ir pasitikėjimu grįsti, galėjai tik nutuokti", — "Žinių radijui" sakė Auštrevičius.

  Anot europarlamentaro, daugiau jis nežino panašių bendradarbiavimo pavyzdžių su kitais partijos nariais, "nes niekas daugiau neiškilo į viešumą".

  Tačiau pripažindamas Masiulio ir Grybauskaitės santykius, Auštrevičius įvertino juos kaip "neregistruoto lobizmo" reiškinį.

  "Aš netgi bandyčiau pasakyti, kad tai buvo, galbūt, net neregistruotas lobizmas. Iš abiejų pusių. Ir iš Eligijaus Masiulio, ir iš Prezidentės", — sakė Auštrevičius.

  Be to, politikas pridūrė, kad pats laiko tokį reiškinį netoleruotinu dalyku, ir Masiulio kaip prezidentės politinio pasiuntinio vaidmuo padarė neigiamą įtaką visai Lietuvos politikai. Anot jo, tokie ryšiai iškraipo politiką ir nukreipia visuomenės nuomonę visai kita linkme. Paklaustas, kodėl, jo nuomone, Masiulis pradėjo viešinti šiuos laiškus, Auštrevičius teigia, kad jam tai didžiulė paslaptis.

  Anksčiau "Lietuvos rytas" paviešino 2014-2016 metų Grybauskaitės elektroninį susirašinėjimą su Masiuliu, kuris tuo metu buvo Liberalų sąjūdžio lyderis. Leidinio duomenimis, gautais iš neįvardytų šaltinių, Prezidentė bandė paveikti žiniasklaidą buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio pagalba, kad liautųsi kritikuoti kandidatą į generalinio prokuroro postą. Be to, savo laiškuose Grybauskaitė įvardijo dabartinį šalies ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, kuris tuo metu buvo VRM vadovas, kaip "pavojingą populistą".

  Po Grybauskaitės prezidentės kėde sprogo "bomba" >>

  Gegužės 2 dieną Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad susirašinėjimas tarp jos ir buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio buvo, tačiau ji nepatvirtino šių laiškų autentiškumo.

  Temos:
  Skandalingas Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimas (23)

  Dar šia tema

  Skvernelis mano, kad Grybauskaitės apkaltai nėra pagrindo
  Pranckietis ragina Grybauskaitę pakomentuoti skandalingą susirašinėjimą
  Didžiausias Grybauskaitės fiasko, vertas jos apkaltos
  Kaip Dalios Grybauskaitės vadovaujama opozicija "vairuoja" Lietuvos valdančiąją koaliciją
  Tegai:
  susirašinėjimas, apkalta, Liberalų sąjūdis, Petras Auštrevičius, Eligijus Masiulis, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos