04:31 2019 Lapkričio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1061
 • RUB70.6242
  NATO simbolis Briuselyje, archyvinė nuotrauka

  NATO išsigando "Rusijos propagandos" efektyvumo

  © AFP 2019 / John Thys
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  6510

  Aljanso karinio komiteto vadovas mano, kad Europos visuomenė yra itin pažeidžiama "propagandos", kurią skleidžia Rusijos žiniasklaida ir socialiniai tinklai

  VILNIUS, gegužės 5 Sputnik. Rusijos informacijos politika yra vienas svarbiausių iššūkių, su kuriais susiduria NATO, sakė aljanso karinio komiteto vadovas generolas Peteris Pavelas, praneša čekų portalas Lidovky.cz.

  Pasak minėto portalo, generolas tai pasakė "Stratcom" aukščiausiojo lygio susitikime Prahoje.

  Jo manymu, Rusija bando pakeisti pasaulio tvarką pagal savo "nacionalinį visuomenės modelį" ir naudoja šias "hibridines priemones", dalinai — propagandą, skleidžiamą žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose.

  "Rusija bando pakeisti  tai, kaip Vakarų visuomenė suvokia NATO tikslus ir veiklą. Ji (Rusija —Sputnik) daro tai labai efektyviai. Kadangi visuomenė suvokia informaciją subtitrų ir santrumpų dėka, dirbtinai sukurta informacija gali atrodyti teisinga.", — pareiškė generolas Pavelas.

  Pasak generolo,  Europos visuomenė yra labiau pažeidžiama "Rusijos propagandos", nes Vakaruose niekas "nekontroliuoja" informacinių programų turinio.

  Generolas paragino NATO sustiprinti vienybę, kurią Rusija bando "pakirsti".

  Balandžio pabaigoje susitikimo Briuselyje metu, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad iš Vakarų bloko šalyse yra svarbu greitai reaguoti į kylančias problemas. NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Goetemüller, kalbėdama Kijeve balandžio viduryje, paminėjo "kovą su dezinformacija ir propaganda" tarp aljanso uždavinių.

  Vakaruose vyksta aktyvi kampanija prieš Rusijos žiniasklaidą. Praėjusių metų pabaigoje Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl būtinybės kovoti su Rusijos žiniasklaida. Pagrindinėmis grėsmėmis dokumente įvardintos  "Sputnik" ir "RT". Daugelis Vakarų politikų nepagrįstai apkaltino "Sputnik'' ir "RT" kišimusi į rinkimus JAV ir Prancūzijoje. Maskva teigia, kad tokie pareiškimai yra nepagrįsti.

  Dar šia tema

  Simonian pakomentavo patarimą ieškoti atsakymų RT ir Sputnik
  Tegai:
  Rusijos propaganda, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos