19:45 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Seime papasakojo, kaip Grybauskaitės susirašinėjimas gali pakenkti Lietuvai

  CC BY 2.0 / Arno Mikkor (EU2017EE)
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalingas Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimas (23)
  9410

  Konservatorių partijos narys Stasys Šedbaras teigia, kad skandalingojo susirašinėjimo paviešinimas ― bandymas politizuoti korupcijos bylą, tačiau valdančiosios partijos nariai laikosi kitos nuomonės

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Seimo Teisėtvarkos komiteto viršininko pavaduotojas konservatorius Stasys Šedbaras papasakojo, kaip  Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusio "Liberalų sąjūdžio" lyderio Eligijaus Masiulio laiškų paviešinimas gali pakenkti šaliai, praneša LRT.

  Pasak Šedbaro, šie laiškai gali būti panaudoti prieš Lietuvą Europos žmogaus teisių teisme.

  Širinskienės nuomonė

  Kaip pareiškė Teisėtvarkos komiteto pirmininkė, valdančiosios partijos atstovė Agnė Širinskienė, kitą savaitę paaiškės, kokių veiksmų imsis Seimas šioje situacijoje. Širinskienė pabrėžė, ypatingas susirūpinimą kelia tai, kad prezidentė bandė paveikti žiniasklaidą, o tai prieštarauja Konstitucijai.

  Pasak deputatės, akivaizdu, kad vyko ne tik susirašinėjimas, bet ir buvo imtasi konkrečių veiksmų. Visų pirma 2015 metų gruodžio 15 dieną Grybauskaitė pareikalavo, kad Masiulis pašalintų "sarginį šunį" — LNK žurnalistą, o kitą dieną Specialiųjų tyrimų tarnyba įrašė Masiulio ir  "MG Baltic" vadovo Raimondo Kurlianskio pokalbį, kurio metu buvo aptariami ne tik "Liberalų sąjūdžio" finansavimo klausimai, bet ir buvo perduoti linkėjimai, matyt, nuo prezidentės, panaudojus leksiką iš laiškų, pabrėžė  Širinskienė.

  Anot jos, dabar visa informacija yra viešojoje erdvėje, o visuomenė turėtų gauti atsakymus į klausimus apie tai, kaip politikai daro įtaką žiniasklaidai ir generalinio prokuroro kandidato pasirinkimui.

  Be to, Širinskienė pabrėžė, kad tyrimo metu iš Masiulio kompiuterio buvo išimta informacija, todėl susirašinėjimo turinį gali turėti prokurorai.

  Šedbaro nuomonė

  Teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas mano, kad korespondencijos skelbimas yra bandymas politizuoti korupcijos atvejį. Tai gali būti panaudota prieš Lietuvos valstybę, jeigu byloje dalyvaujantys asmenys bus nepatenkinti respublikos teismo sprendimu ir nuspręs kreiptis į Europos žmogaus teisių teismą.

  Anot politiko, panašūs precedentai buvo civilinėse ir baudžiamosiose bylose, kai Lietuva nukentėjo dėl to, kad politikai viešai komentavo bylą.

  Tuo pačiu metu Šedbaras pabrėžė, kad pradėjus tyrimą, reikia turėti omenyje, kad Grybauskaitė susirašinėjo ne tik su Masiuliu, bet ir su kitais politikais.

  Temos:
  Skandalingas Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimas (23)

  Dar šia tema

  Auštrevičius: liberalai žinojo apie glaudų Masiulio ryšį su prezidente
  Tegai:
  susirašinėjimas, Eligijus Masiulis, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos