02:10 2019 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis papasakojo, kad VSD ataskaitoje minima ne tik "MG Baltic"

  © AFP 2019 / Petras Malukas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  43 0 0

  Premjeras pakomentavo Valstybės saugumo departamento informaciją, kuri buvo skirta Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui

  VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Lietuvos valstybės saugumo departamento (VSD) ataskaitoje teigiama ne tik apie "MG Baltic" poveikį valstybės ir teisėsaugos institucijoms, interviu LRT teigė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  Pasak Skvernelio, visuomenė turi teisę žinoti, kas vyksta Lietuvoje, kas vyksta politinėje sistemoje ir kokie yra verslo interesai.

  "Manau, kad Lietuvoje žmonės turi teisę sužinoti apskritai visa tai, kas vyko Lietuvoje per paskutinius porą dešimtmečių. Dėl to tas tyrimas komitete ir buvo pradėtas. Čia paminėta viena iš įmonių, bet, kiek man žinoma, turbūt bus ne viena", — teigė premjeras.

  Tuo pačiu metu Skvernelis pabrėžia, kad verslas turi savo interesų politikoje, tačiau viskas turi būti padaryta, laikantis demokratinei valstybei priimtinų principų.

  "Blogai, kai tuos interesus bandoma įgyvendinti po stalu, po kilimu ar kitokiais būdais. Dar daugiau — kai bandoma nesąžiningai manipuliuoti politikais arba juos paveikti įvairiomis priemonėmis, t. y. finansinėmis, informacinėmis ir kitokiomis. Verslas, natūralu, visame pasaulyje privalo turėti interesus ir juos turi, tačiau tai sprendžiama visai kitokiais būdais", — pareiškė Vyriausybės vadovas.

  Pirmadienį VSD paskelbė ataskaitą, skirtą Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui, kurioje teigiama, kad "MG Baltic" koncernas stengėsi daryti įtaką valtybės pareigūnams ir gauti naudos. Pranešime teigiama, kad kai kurie verslo atstovai gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui. Pasak Skvernelio, dabar komitetas atlieka didelio masto tyrimą.

  Be to, Eligijus Masiulis, buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis, yra įtariamas kyšio iš "MG Baltic" koncerno ėmimu.

  Dar šia tema

  Auštrevičius: liberalai žinojo apie glaudų Masiulio ryšį su prezidente
  Ištyrus Eligijaus Masiulio ir prezidentės susirašinėjimą gali grėsti apkalta
  Seime papasakojo, kaip Grybauskaitės susirašinėjimas gali pakenkti Lietuvai
  Tegai:
  politinė korupcija, politiniai skandalai, Valstybės saugumo departamentas (VSD), MG Baltic, Saulius Skvernelis, Lietuva

  Svarbiausios temos