05:15 2019 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  Karinės pratybos, archyvinė nuotrauka

  Seimas leido birželio 3-5 dienomis surengti pratybas "Kardo kirtis-2018"

  © Lietuvos kariuomenė
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (87)
  13012

  Pratybų pagrindini stikslas yra treniruoti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas, vykdyti gynybos koncepcijoje nustatytas operacijas savarankiškai ir kartu su NATO ir sąjungininkų pajėgomis

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Seimas nutarimu pritarė siūlymui birželio 3-15 dienomis Lietuvos teritorijoje surengti bendras Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių karinių vienetų tarptautines karines pratybas "Kardo kirtis 2018" (angl. "Saber Strike 2018"), kuriose vienu metu dalyvaus ne daugiau kaip 6600 kitų valstybių karių ir karinėms pajėgoms priskirtų civilių tarnautojų, rašoma Seimo pranešime spaudai.

  Nutarimo projektas bus įgyvendinamas iš bendrų krašto apsaugos sistemai skirtų valstybės biudžeto asignavimų.

  Nutarimu taip pat leista nuo gegužės 17 dienos į Lietuvos Respublikos teritoriją atvykti ne daugiau kaip 6600 kitų valstybių karių ir karinėms pajėgoms priskirtų civilių tarnautojų dalyvauti bendrose Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių karinių vienetų tarptautinėse karinėse pratybose "Kardo kirtis 2018" ir iki 2018 metų birželio 30 dienos būti Lietuvos Respublikos teritorijoje.

  Tarptautinės pratybos "Kardo kirtis" yra Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų Europoje organizuojamos pratybos, kurios vienu metu vyksta Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Pernai jose dalyvavo daugiau nei 6 tūkst. karių iš dvylikos NATO ir partnerių šalių: Danijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Vokietijos, Portugalijos, Slovėnijos ir Suomijos. Keli šimtai jų treniravosi Estijoje, apie 2,5 tūkst. Latvijoje ir Lenkijoje bei apie 3 tūkst. Lietuvoje.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (87)

  Dar šia tema

  Lietuvos kariai savanoriai dalyvauja pratybose Vokietijoje
  Gegužę apie 1500 karių dalyvaus NATO ryšių pratybose Kaune
  Klaipėdiečiai pasipiktino karinėmis pratybomis mieste
  Lietuvos "Medžiotojas": kaip vyksta pratybos
  Tegai:
  ginkluotosios pajėgos, karinės pratybos, NATO, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos