04:05 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (115)
  79

  Atsakydamas Amerikos prezidentui, kuris pavadino jį "gyvuliu Asadu", Sirijos vadovas pasidomėjo, ar ši retorika atitinka Amerikos kultūrą

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Sirijos prezidentas Bašaras al-Asadas suabejojo, ar artimiausiu metu jo susitikimas su Donaldu Trampu bus įmanomas, praneša naujienų agentūra RIA Novosti.

  "Bet koks susitikimas turi duoti rezultatą, tačiau neaišku, ko galima pasiekti su tokiu nenuosekliu politiku kaip Trampas",― pridūrė Sirijos lyderis.

  Kita priežastis yra ta, kad Damaskas netiki, jog Trampas kontroliuoja JAV. "Manome, kad realybėje valstybė kontroliuoja bet kurį JAV prezidentą. Taip buvo visada Jungtinėse Amerikos Valstijose, bent jau per pastaruosius 40 metų — nuo Niksono laikų, galbūt ir anksčiau, bet dabar tai vyksta vis intensyviau, ir pats garsiausias atvejis su Trampu", — pabrėžė Asadas.

  Atsakydamas Amerikos prezidentui, kuris pavadino jį "gyvuliu Asadu", Sirijos vadovas pasidomėjo, ar ši retorika atitinka Amerikos kultūrą. "Aš nemanau, kad pasaulyje yra tokia visuomenė, kuri naudojasi tokia kalba", — sakė jis.

  Asadas pridūrė, kad reaguoja į tokius teiginius kaip politikas — jie neturi įtakos jam asmeniškai. "Svarbu tai, kaip kažkas daro poveikį mano šaliai, karui, teroristams ir atmosferai, kurioje mes gyvename", — užbaigė mintį Asadas.

  Balandžio mėnesį Trampas rašė "Twitter" paskyroje: "Prezidentas Putinas, Rusija ir Iranas yra atsakingi už paramą "gyvuliui Asadui". Kremlius tokio pobūdžio pareiškimus legitimaus Sirijos prezidento atžvilgiu pavadino "įžeidžiamais ir neteisingais".

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (115)

  Dar šia tema

  JAV instruktoriai iš teroristų rengia "Naująją Sirijos armiją"
  Putinas: Sirijos bombardavimas — agresija prieš nepriklausomą valstybę
  Tegai:
  Bašaras Asadas, Donaldas Trampas, Sirija, JAV

  Svarbiausios temos