04:57 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalingas Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimas (13)
  29

  Seimo nariai pageidauja išgirsti VSD vadovo atsakymus Seimo salėje

  VILNIUS, gegužės10 — Sputnik. Parlamentarai į artimiausią Seimo posėdį pakvietė Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorių Darių Jauniškį, rašoma Seimo pranešime spaudai.

  Pranešime aiškinama, kad žengti tokį žingsnį paskatino pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje pasirodę VSD dokumentai, kuriuose aptariami klausimai dėl galimos verslo grupių įtakos politiniams procesams ir valstybės saugumui.

  "Reaguodami į tai norime sužinoti, kokios, Jauniškio  manymu, teisėsaugos institucijos kaltos, kad 10 metų dėl šios situacijos nebuvo imtasi jokių veiksmų, bei kokios jėgos, pagal VSD turimą informaciją, siekė suskaldyti tiek buvusią Algirdo Butkevičiaus, tiek dabartinę Sauliaus Skvernelio ir Ramūno Karbauskio valdančiąją daugumą", — teigia vienas iš kvietimo iniciatorių Petras Gražulis.

  Parlamentarai ketina užduoti Jauniškiui kelis klausimus.

  Tarp jų — ar VSD pažymose pateikta informacija nėra politiškai dozuojama, siekiant apsaugoti konservatorius ir prezidentę Dalią Grybauskaitę? Kodėl VSD, informaciją rinkęs nuo 2002 metų ir stebėjęs, kaip vyksta valstybės valdymas, nesiėmė jokių veiksmų sustabdyti šį procesą? Ar yra tikimybė, kad VSD pareigūnų veiksmams įtaką darė "MG Baltic"? Kas bylose prieš politines partijas darė spaudimą ikiteisminio tyrimo institucijoms? Kaip vertinama situacija, jog verslo grupuočių Lietuvos užvaldymas susiformavo prezidentės Dalios Grybauskaitės, kaip kovotojos su korupcija, valdymo metais? Kaip sustabdyti šį verslo grupių valstybės užvaldymą ir ką siūlytumėte daryti, kad ateityje tokie procesai nepasikartotų?

  Seimo nariai tikisi, kad VSD vadovas aiškiai atsakys į pateiktus klausimus ir išsklaidys Seimo nariams kylančias abejones.

  Temos:
  Skandalingas Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimas (13)

  Dar šia tema

  Skvernelis reikalauja paviešinti medžiagą dėl verslo įtakos politikams
  Pataikūnas Masiulis kaip pūvančio "elito" veidrodis
  Tegai:
  MG Baltic, Seimas, Darius Jauniškis, Lietuva

  Svarbiausios temos