18:56 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  218

  Rusofobija yra geras komercinis projektas, kuris padeda Vakarų valstybėms parduoti ginklus Baltijos respublikoms, teigia karo politologas Aleksandras Perendžijevas

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Lenkijoje ir Baltijos valstybėse susirūpinimą kelia tai, kad pėstininkų prieštankinės sistemos techniškai nusileidžia naujiems Rusijos tankams ir šarvuotoms transporto priemonėms, praneša "National Interest". NATO "Rytų flango" šalių kariuomenės turi šiuolaikines prieštankinių ginklų sistemas, tačiau jas reikia modernizuoti. Leidinyje pabrėžiama, kad dauguma prieštankinių sistemų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje negalės prsipriešinti rusų tankams.

  Aleksandras Žilinas, archyvinė nuotrauka
  © Photo : из архива автора

  Interviu Sputnik Lietuva kariuomenės politologas, politikos mokslų ir sociologijos katedros docentas Plekhanovo Rusijos ekonomikos universitete Aleksandras Perendžijevas sakė, kad pasaulis išnaudoja techninį Maskvos pranašumą, kad priverstų kitas šalis pirkti karinę įrangą.

  "Rusofobija yra labai geras komercinis projektas, kurio dėka labai daug ginklų gamintojų, technikos specialistų ar paslaugų teikėjų bando uždirbti didelius pinigus. Kadangi ginklai ir technika turi būti kažkur ir kažkam parduodami, visuomet reikia ieškoti naujų rinkų. Tiesiog savaime tokia idėja neva "jus gali ušgrobti ir tik mūsų minos užtikrins jūsų saugumą", — tai, aišku, iš esmės gera reklama. Čia nėra nieko kito", — pabrėžė ekspertas.

  Anot jo, visų pirma spaudimą jaučia valstybių vadovai, kad jie skirtų lėšų apsiginklavimui.

  "Poveikio objektas pirmiausia turi būti arba aukščiausi valstybės pareigūnai, kurie kaip tik ir pasirodys kaip šių sistemų pirkėjai. Žinoma, čia prisijungia ir viešoji nuomonė, kuri turėtų daryti įtaką jos vadovams, kad jie galėtų pirkti šias karines prekes. Tiesą sakant, tokios įtakos ir slaptos reklamos dėka, tikriausiai, ir veikia šiandieninis apsiginklavimo ir karinės technikos verslas", — pabrėžia karo politologas.

  Dar šia tema

  JAV parduoda Lenkijai sistemą "Patriot" beveik už 9 mld eurų
  JAV branduolinės doktrinos grėsmė: Rusija gali nusitaikyti į Baltijos šalis
  Ukrainos kariuomenė negali išmokti valdyti Amerikos karinės technikos
  Tegai:
  karinė technika, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos