05:11 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (110)
  31

  Lietuvos prokurorai teigia, kad kaltinamųjų 1991 metų sausio 13-osios įvykių Vilniuje byloje atžvilgiu turėtų būti paskirtos griežtesnės bausmės

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Kaltinamųjų 1991 metų sausio 13-osios įvykių Vilniuje byloje atžvilgiu turėtų būti paskirtos griežtesnės bausmės, tokios kaip laisvės atėmimas, iš jų pagal civilinį ieškinį turi būti išieškoma daugiau nei 11,3 mln. eurų, pareiškė Lietuvos generalinės prokuratūros prokurorai pirmadienį teismo posėdyje.

  "Nusikaltimai buvo įvykdyti grėsminga visuomenei forma, nėra lengvinančių aplinkybių. Išvada — paskirti jiems griežtesnes bausmes — laisvės atėmimą", — cituoja Vilniaus apygardos teismo prokurorės Daivos Skorupskaitės-Lisauskienės žodžius RIA Novosti.

  Pasak prokurorų Gintauto Paškevičiaus ir Daivos Skorupskaitės-Lisauskienės, šiuo metu kaltinamieji, gyvenantys Rusijoje, Baltarusijoje ir kitose šalyse, "turi išmokėti daugiau nei 11,3 mln. eurų pagal civilinį ieškinį — tai mokėjimas už nukentėjusiųjų gydymą, memorialų statybas, pašalpas nukentėjusiųjų vaikams ir t.t."

  Lietuvos prokuratūra šioje baudžiamojoje byloje  kaltinimus dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų pateikė 67 asmenims. Tai Rusijos Federacijos, Ukrainos ir Baltarusijos Respublikos piliečiai, tuo metu ėję vadovaujančias pareigas Tarybų Sąjungos Komunistų partijoje, Gynybos, Vidaus reikalų ministerijose, Valstybės saugumo komitete (KGB), jų sukarintuose padaliniuose.

  Du kaltinamieji yra teisiami jiems dalyvaujant teismo posėdžiuose, o likusieji — nedalyvaujant jiems procese, nes yra pasislėpę kitose šalyse nuo baudžiamojo persekiojimo.

  Rusijos Valstybės Dūma priėmė pareiškimą dėl "vadinamosios sausio 13-osios bylos" 1991 metų įvykių, pavadinusi šį procesą šališku teismu ir istorijos falsifikacija.

  Temos:
  Sausio 13-osios byla (110)

  Dar šia tema

  Kaltinamasis Sausio 13-osios byloje parašė laišką Putinui
  Rusija parems savo piliečius teisme, Sausio 13-osios įvykių byloje
  Tegai:
  Sausio 13-osios įvykiai, Generalinė prokuratūra, Lietuva

  Svarbiausios temos