05:38 2019 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  Vokietijos vėliava, archyvinė nuotrauka

  Vokietijos liberalų lyderis: mąstančios šalys nenori konfrontacijos su Rusija

  © Sputnik / Игорь Зарембо
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  2130

  Vokietijos liberalų lyderis Kristianas Lindneris teigia, kad būtina rengti reguliarius Europos Sąjungos ir Rusijos aukščiausiojo lygio susitikimus

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Mąstančios šalys nenori konfrontacijos su Rusija, teigia Vokietijos liberaliosios laisvosios demokratinės partijos vadovas Kristianas Lindneris, apie tai rašoma britų laikraštyje "The Daily Express".

  Berlyne vykusio partijos suvažiavimo metu politikas paragino grąžinti Rusijai vietą G8 arba surengti aukščiausiojo lygio susitikimus G7 + 1 formatu.

  Be to, Lindneris pabrėžė, kad būtina rengti  reguliarius Europos Sąjungos ir Rusijos aukščiausiojo lygio susitikimus.

  "Rusijai bus vietos Europos namuose, jei ji laikysis nustatytos tvarkos", — sakė jis.

  FDP viršininko pavaduotojas Volfgangas Kubickis anksčiau ragino "kritiškai peržiūrėti" sankcijas Maskvai, nes, jo nuomone, jų taikymas nepasiekia savo tikslų.
  Prieš mėnesį Vokietijos užsienio reikalų ministras Haiko Maas sakė, kad Rusijos prisijungimas prie stipriausių šalių septyneto nerealus. Pasak jo, būtina, kad Maskva "vėl pradėtų konstruktyvius veiksmus" tarptautinės politikos atžvilgiu. Anksčiau "Die Welt", cituodama šaltinius, pranešė, kad Maaso partijos bendražygiai kritikavo jį už priešiškumą Rusjai.

  Savo ruožtu Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas sakė, kad Maskva buvo visiškai patenkinta G20 formatu, kuris, jo teigimu, "labiausiai atspindi jėgų išsidėstymą".

  Vokietija įvertino karinio susidūrimo tikimybę tarp Europos ir Rusijos.

  Ekonomiškai išsivysčiusių valstybių forumą nuo 1998 metų sudarė aštuonios šalys, tačiau 2014 metais po įvykių Kryme, klubo nariai nusprendė nevykti į kitą

  aukščiausiojo lygio susitikimą Sočyje, o susirinko be Rusijos Briuselyje. G7 dalyviai sakė, kad nenori su Maskva palaikyti jokių santykių, kol pastaroji nepakeis savo pozicijos Krymo atžvilgiu.

  Krymas tapo Rusijos regionu 2014 metų kovo mėnesį po referendumo, kurio metu daugiau nei 95 procentai pusiasalio gyventojų kalbėjo už suvienijimą su Rusija. Maskva ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai pasirinko demokratiją, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT nuostatų. Pasak Vladimiro Putino, Krymo klausimas "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Rusijos Valstybės Dūma: antirusiškos sankcijos kenkia tik Europai
  Bulgarijos premjeras: ES sankcijos Rusijai neatliko savo vaidmens
  Vengrijos ministras: sankcijos Maskvai yra neefektyvios
  Trampas: susitarus su Rusija, sankcijos nereikalingos
  Tegai:
  konfrontacija, Vokietija, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos