03:33 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Visi Lietuvos politikų ir prokurorų bandymai apkaltinti buvusį TSRS gynybos ministrą kaltu dėl 1991 metų įykių yra panašūs į "pikto politinio šunelio" lojimą, sako atsargos pulkininkas Viktoras Baranec

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Lietuvos generalinė prokuratūra reikalauja nubausti iki gyvos galvos buvusį TSRS gynybos ministrą Dmitrijų Jazovą Sausio 13-osios byloje. Jazovas kaltinamas nusikaltimu žmoniškumui, kai per susidūrimus prie Televizijos bokšto žuvo 14 žmonių. Buvęs ministras kaltinamas, neva, "jis subūrė organizuotą grupę iš 160 kariškių ir politinių veikėjų, siekdamas grąžinti Lietuvą į Sovietų Sąjungos sudėtį".

  Interviu Sputnik Lietuva laikraščio "Komsomolskaja pravda" karo apžvalgininkas Viktoras Baranec teigė, kad savo kaltinimuose Sausio 13-osios byloje Lietuvos politinis elitas tampa panašus į "piktą šunį".

  "Visa tai yra Baltijos šalių politikų apgailėtini bandymai, juokingi, negražūs beprasmiai bandymai. Reikia būti kažkokiu piktu politiniu šuneliu, kad taip loti į Sovietų Sąjungos maršalą. Niekas niekada negalės realiai atlikti šios užduoties. Jie (Lietuvos valdžios atstovai — Sputnik) daro visiškai nerealius pareiškimus. Tai apskritai yra Baltijos šalių politikų požiūris, kuriems, beje, mes taip pat galėtume pateikti labai rimtus kaltinimus, tačiau mes nenusileisime iki marazmo, kaip tai daro šie Baltijos šalių politikai, reikalaudami nuteisti Jazovą iki gyvos galvos", — pabrėžė pulkininkas.

  Dar šia tema

  Sausio 13-osios byloje apklausti daugiau nei 150 liudytojų
  Kaltinamasis Sausio 13-osios byloje parašė laišką Putinui
  Kaltinimai Sausio 13-osios įvykių byloje pareikšti dar dviem Rusijos piliečiams
  Tegai:
  Sausio 13-osios byla, Dmitrijus Jazovas, Lietuva

  Svarbiausios temos