23:10 2019 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  Seimas, archyvinė nuotrauka

  Protestas Seime: moterys užsiklijavo burnas juoda lipnia juosta

  © Flickr/ Marta / Vilnius, Lithuanian Parliament (Lietuvos Respublikos Seimas)
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3210

  Tarptautinę šeimos dieną, neleidus JT komiteto prieš moterų diskriminaciją vadovei pasakyti kalbą Seime, moterys pademonstravo Seimo plenarinių posėdžių salės balkone, ką apie tai galvoja

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Antradienį profesorei Daliai Leinartei, Jungtinių Tautų komiteto prieš visų formų diskriminaciją prieš moteris vadovei, neleidus pasisakyti Seime, moterys surengė protestą Seimo plenarinių posėdžių salės balkone.

  Atsisakymas suteikti žodį profesorei buvo motyvuotas tuo, kad Tarptautinę šeimos dieną netinka kalbėti apie moterų teises, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  "Ar nuo šiol šeimas Lietuvoje sudaro tik vyrai? Ar smurtas prieš moteris nėra viena skaudžiausių šeimos problemų?" — klausia socialdemokratė Dovilė Šakalienė.

  Istorinė, pirmoji plenarinė diskusija moterų teisių klausimais Nepriklausomoje Lietuvoje Pasaulio moterų politikos lyderių suvažiavimo išvakarėse neįvyko. Seimo narių balsavimu ji buvo nukelta.

  Pasak Šakalienės, pirmą kartą Lietuvos Seimas galėjo atvirai pripažinti, kokia prasta yra Lietuvos moterų padėtis — išgirsti aukščiausio lygio Lietuvos ekspertės, pripažintos aukščiausiu tarptautiniu formatu, pranešimą ir atvirai padiskutuoti, ką darome su smurto prieš moteris epidemija, su moterų diskriminavimu, išnaudojimu, moterų teisių varžymu.

  Profesorė Leinartė taip pat planavo įteikti Seimo pirmininkui surinktus parašus dėl moterų teisių ribojimo. Pagal Seimo Statutą diskusijai inicijuoti užtenka 1/10 Seimo narių parašų, o buvo surinkta dvigubai daugiau.

  Pasak politikės, tokiu elgesiu Seimo nariai parodė, kad politinės diskusijos Seime vykti nebegali, žodžio ir nuomonės laisvė čia nepageidaujama.

  "Moterims užčiaupė burnas pačiu brutaliausiu būdu tautos atstovybėje. Ar suprasti, kad joje leidžiama kalbėti tik nenėščioms, tik nuolankiai besilaikančioms tradicinių vertybių? Matyt, ir šeimos galvos smūgius priimančioms su dėkingumu", — sakė Seimo narė Šakalienė.

  Socialdemokratai palaikė spontaniškai kilusią moterų protesto akciją Seime.

  Dar šia tema

  Nuteistas prieš žmoną smurtavęs 80-metis Tauragės rajono gyventojas
  Kaltos moterys: lietuviai apie smurtavimo priežastis
  Krepšininko Simo Jasaičio žmona apkaltino jį smurtu
  Tegai:
  protesto akcija, Tarptautinė šeimos diena, Seimas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos