08:17 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Karbauskis kaltina Grybauskaitę bandymu nukreipti dėmesį nuo skandalo

  © AFP 2019 / Petras Malukas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalingas Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimas (13)
  49

  "Valstiečių" lyderis mano, kad Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimas įrodo, jog Lietuvos prezidentė dalyvavo korupcijos byloje

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis apkaltino Prezidentę Dalią Grybauskaitę siekimu nukreipti dėmesį nuo korupcijos skandalo, prie kurio ji gali būti prisidėjusi, rašo "Parlamentskaja gazeta".

  Karbauskio manymu, Prezidentė "įsijungė į žaidimą" ir bando abejonėmis ir kaltinimais nukreipti dėmesį nuo savo susirašinėjimo su kaltinamuoju korupcijos byloje — buvusiu Liberalų sąjūdžio lyderiu Eligijumi Masiuliu.

  "Tie laiškai, kurie buvo paskelbti tarp Masiulio ir prezidentės tai įrodo, kad tiesiogiai dalyvauta", — pridūrė Karbauskis.

  Jo teigimu, šiuo metu Lietuvos vadovė stengiasi apkaltinti verslą įtaka politikai, duodama užuominą į Karbauskį, kuris yra vienas didžiausių žemės ūkio srities verslininkų Lietuvoje.

  Balandžio pabaigoje "Lietuvos rytas" paviešino 2014-2016 metų Grybauskaitės elektroninį susirašinėjimą su Masiuliu, kuris tuo metu buvo Liberalų sąjūdžio lyderis. Leidinio duomenimis, gautais iš neįvardytų šaltinių, Prezidentė bandė paveikti žiniasklaidą buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio pagalba, kad liautųsi kritikuoti kandidatą į generalinio prokuroro postą. Be to, savo laiškuose Grybauskaitė įvardijo dabartinį šalies ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, kuris tuo metu buvo VRM vadovas, kaip "pavojingą populistą".

  Pati Grybauskaitė antradienį apskelbė, kad niekam nedavė "stogo" ir nepalaikydavo konkrečių kandidatūrų.

  Temos:
  Skandalingas Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimas (13)

  Dar šia tema

  Valdančioji partija ketina išsiaiškinti Grybauskaitės susirašinėjimo autentiškumą
  Tegai:
  susirašinėjimas, politika, Ramūnas Karbauskis, Eligijus Masiulis, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos