21:58 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  147

  Ramūnas Karbauskis teigia, kad nuslėpti konservatoriaus ryšiai su Batarusija galimai prasilenkia ne tik su Seimo nario etika, bet ir šiurkščiai pažeidžia Konstituciją

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipsis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl Andriaus Kubiliaus ilgai slėpto ir nedeklaruoto sūnaus atstovaujamo verslo, kuris, anot "Kauno dienos" šiandien publikuoto straipsnio, glaudžiai susijęs su Baltarusija ir Baltarusijos prezidento Lukašenkos administracija bei šiuo metu sukuria Seimo nariui interesų konfliktą, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Karbauskis teigia, kad nuslėpti konservatoriaus ryšiai galimai prasilenkia ne tik su Seimo nario etika, bet ir šiurkščiai pažeidžia Konstituciją.

  "Andrius Kubilius aktyviai dalyvauja Artūro Skardžiaus apkaltos procese ir galimai tą aktyvumą inspiravo ne skaidrumo siekis, kas labiausiai ir nuvilia, o sūnaus atstovaujama įmonė, kuri turi tų pačių verslo interesų Baltarusijoje, kaip ir Skardžiaus šeimos nariai. Akivaizdu, kad konkuruojančių rinkoje verslo grupių interesai atsispindi šioje dviejų Seimo narių kovoje, o konservatoriaus elgesys tik dar kartą įrodo, kaip daromas poveikis verslo ir politikos aplinkoje, naudojant politikos įrankius, kuriuos puikiai yra įvaldę konservatoriai", — sako Karbauskis.

  Todėl, pasak jo, bus kreiptasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, kad būtų ištirti Seimo nario Andriaus Kubiliaus veiksmai ir pasisakymai, kurie galimai atspindi privačius konservatoriaus interesus.

  Karbauskis neatmeta galimybės, kad viešumoje pasirodę faktai apie Kubiliaus sūnaus verslo ryšius Baltarusijoje gali virsti apkaltos procesu.

  "Kauno diena" trečiadienį paskelbė publikaciją "Konservatoriaus sūnaus uodega — energetikos versle Baltarusijoje", kurioje teigiama, kad Kubilius gali atstovauti Skardžiaus šeimos verslo Baltarusijoje konkurentams. Pasak "Kauno dienos" žurnalisto, "Modus Grupė" prieš keletą metų plačiai įžengė į Baltarusiją. Čia turi ne tik "BMW" ir "Mini" autocentrą, bet plečią veiklą saulės energetikos, biodujų jėgainių statybos bei eksploatacijos versle.

  Seimas, archyvinė nuotrauka
  © Flickr / Marta / Vilnius, Lithuanian Parliament (Lietuvos Respublikos Seimas)

  "Kauno dienoje" rašoma, kad 100 procentų "Modus Grupė" akcijų per Nyderlanduose registruotą "MG NL Holding" valdo vilnietis verslininkas Kęstutis Martinkėnas, kuris taip pat viešojoje erdvėje glaudžiai siejamas su konservatoriais. Neseniai buvo oficialiai skelbiama, kad jo turtas vertinamas apie 150 milijonų eurų.

  "Dabar „Modus Energy" ketina baigti projektą biodujų jėgainių, kurių investicijos turėtų siekti beveik 100 milijonų eurų. Baltarusijoje yra registruotos dvi dukterinės bendrovės ― "Kobylovka biodujos" ir „Porochonskoe biodujos". Jėgainės veiks trijuose kolūkiuose: "Tėvynės" (Pružanų rajone), "Parohonskoe"  (Pinsko rajonas) ir "Vosyliškės" (Ščiučino rajonas). Visi šie kolūkiai priklauso agrokombinatui "Mačiulišči", kuris tiesiogiai pavaldus Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukošenkos administracijai.

  "Modus Energy" pirmąją saulės energijos jėgainę Baltarusijoje pastatė 2016 metų vasarą. Tų pačių metų rugsėjo pabaigoje Kubiliaus sūnus Vytautas paskiriamas UAB "Modus Grupė" stebėtojų tarybos nariu. Registrų centro duomenimis, juo yra iki šiol", ― cituoja "Kauno dieną" savo pranešime LVŽS frakcijos seniūnas.

  Dar šia tema

  Kubilius ragina Skvernelį atsistatydinti
  Andrius Kubilius kritikuoja naują valdžią
  Barnis geležinkeliuose: "visada dėl visko kaltas Kubilius"
  Tegai:
  privatūs interesai, Andrius Kubilius, Lietuva

  Svarbiausios temos