05:15 2019 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  JAV perkelė ambasadą iš Tel Avivo į Jeruzalę, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos URM atsisakė apsvarstyti ambasados perkėlimą į Jeruzalę

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Anksčiau konservatoriai kreipėsi į užsienio reikalų ministrą su klausimu dėl Respublikos ambasados perkėlimo iš Tel Avivo pagal JAV pavyzdį

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius patikino, kad tokia galimybė nesvarstoma, rašo URM spaudos tarnyba.

  Pasak ministro, JAV sprendimas perkelti savo ambasadą Izraelyje iš Tel Avivo į Jeruzalę kai kuriems Lietuvos politikams sukėlė minčių apie tai, kad Lietuva turi pasielgti analogiškai, tačiau to nebus.

  Linkevičius pabrėžė, kad Lietuva ir toliau mato Jeruzalę kaip būsimą tiek Izraelio, tiek Palestinos sostinę.

  JAV ambasada Jeruzalėje, kurią prezidento Donaldo Trampo administracija pripažino Izraelio sostine, iškilmingai atidaryta pirmadienį. Tai lėmė masinius palestiniečių protestus, o Izraelio pajėgos prie sienos su Gazos Ruožu nukovė mažiausiai 60 palestiniečių.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad Izraelis turi teisę ginti savo teritoriją ir suverenitetą, bet kartu paragino kaip įmanoma adekvačiau naudoti jėgą.

  Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai ir kiti Seimo nariai kreipėsi į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ir į Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką Juozą Bernatonį dėl Lietuvos Respublikos ambasados perkėlimo į Jeruzalę.

  Izraelis laiko Jeruzalę savo "vieninga ir nedaloma" sostine, įskaitant ir miesto rytinius rajonus, ir istorinį centrą, kuriuos Izraelio kariuomenė prieš beveik pusę amžiaus atkovojo iš Jordanijos.

  Pasaulis, o iki gruodžio 6-osios vakaro ir JAV, oficialiai pripažįsta Jeruzalę Izraelio sostine ir laiko miesto statusą pagrine Artimųjų Rytų konflikto priežastimi. Jis gali būti išspręstas, tik susitarus su Palestina, kuri pretenduoja į rytinę Jeruzalės dalį. Dėl šių problemų visos užsienio šalių ambasados įsteigtos ne Jeruzalėje, o Tel Avive.

  Dar šia tema

  Jeruzalėje uždaryta Kristaus kapo bažnyčia
  Islamo šalys pripažino Rytų Jeruzalę Palestinos sostine
  Jeruzalės pripažinimą Izraelio sostine naudoja islamistai
  Musulmonų demonstracijos prieš JAV siekį pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine
  Konservatoriai ragina Linkevičių mažiau kritikuoti Trampą dėl Jeruzalės
  Trampas pripažino Jeruzalę Izraelio sostine
  Tegai:
  Lietuvos ambasada, Linas Linkevičius, Jeruzalė, Izraelis, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos