04:37 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Liberalų skandalas (14)
  49

  Vilniaus apygardos teismas birželio 7 dieną pradės nagrinėti politinės korupcijos bylą dėl 156 tūkst. eurų kyšio

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Jurgitos Kolyčienės, Ugniaus Trumpulio, Nijolės Žimkienės, susipažino su baudžiamąja byla, kurioje pareikšti kaltinimai Raimondui Kurlianskiui, Eligijui Masiuliui, Vytautui Gapšiui, Šarūnui Gustainiui, Gintarui Steponavičiui, juridiniams asmenims — UAB "MG Baltic", Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui ir politinei partijai "Darbo partija", rašoma teismo pranešime žiniasklaidai.

  "Teisėjų kolegija nutarė, kad kliūčių nagrinėti bylą teisme nėra, todėl skyrė ją nagrinėti viešame teisiamajame posėdyje", — teigiama pranešime.

  Teisiamasis posėdis vyks 2018 metų birželio 7 dieną, 8:00, Vilniaus apygardos teisme (Gedimino pr. 40/1, Vilnius).

  Per 17 mėnesių trukusį bylos tyrimą buvo apklausta daugiau kaip 150 žmonių, iš kurių trečdalis buvo Seimo nariai, Europos Parlamento ministrai ir deputatai, atlikta apie 30 kratų.

  Pasak tyrimo, Masiulis ir Gustainis  gavo iš "MG Baltic", užsiimančios didmenine ir mažmenine prekyba bei valdančios daugybę nacionalinių žiniasklaidos priemonių, 114 tūkst. eurų kyšį. Be to, teigiama, kad "MG Baltic" davė kyšį ir "Darbo partijos" nariui, tuometiniam Seimo nariui Vytautui Gapšiui 27 tūks. eurų kyšį bei 15 tūks. eurų Gintarui Steponavičiui. Kaip paaiškino prokurorai, kalbama apie kyšininkavimą, siekiant priimti politinius sprendimus, naudingus verslo interesams.

  Už kaltinamus veiksmus juridiniam asmeniui gali būti taikomas veiklos apribojimas ar nutraukimas, taip pat bauda — 1,9 mln. eurų. Fizinis asmuo gali būti baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

  Korupcijos bylos tyrimas prasidėjo 2016 metų viduryje, po to Masulis atsistatydino iš Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigų, Gustainis buvo pašalintas iš partijos narių, o Gapšys pasitraukė iš "Darbo partijos" narių.

  Temos:
  Liberalų skandalas (14)

  Dar šia tema

  Vilniaus apygardos teismui perduota 108 tomų "MG Baltic" korupcijos byla
  Dar viena intriga "MG Baltic" ir liberalų santykiuose
  Tegai:
  politinė korupcija, korupcijos skandalas, MG Baltic, Vilniaus apygardos teismas, Lietuva

  Svarbiausios temos