14:15 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Parlamentaras taip pat traukiasi iš tarpparlamentinių ryšių su Rusijos Federacija grupės

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nariui Linui Balsiui uždrausta įvažiuoti į Rusiją penkerius metus. 

  "Užsienio reikalų ministerija rašo, kad, Rusijos valdžios sprendimu, tapau persona non grata ir man penkerius metus draudžiama į šią šalį įvažiuoti", — parašė politikas savo Facebook paskyroje.

  Politikas juokauja ir sako, kad net neketino to daryti, nes Pasaulio futbolo čempionatą žiūrės per televiziją.

  "O šį draudimą vertinu, kaip komplimentą mano politinei veiklai, kuria nuosekliai paisakau už demokratijos įsigalėjimą, pagarbą žmogaus teisėms ir pliuralizmui Rusijoje, prieš Karaliaučiaus militarizavimą, prieš atominių elektrinių statybas ten ir Baltarusijoje", — džiaugiasi Balsys.

  Politikas priduria, kad "nesant prielaidų konstruktyviam politiniam dialogui", jis pasitraukia  iš tarpparlamentinių ryšių su Rusijos Dūma grupės.

  Anksčiau apie draudimą įvažiuoti į Rusiją jau informuoti apžvalgininkas Rimvydas Valatka, portalo 15min.lt žurnalistas Dovydas Pancerovas, žurnalistas, visuomenininkas Andrius Tapinas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys Laurynas Kasčiūnas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

  Asmenys taip pat nurodė buvę informuoti, kad į Rusiją negalės atvykti penkerius metus.

  Rusijos URM uždraudė įvažiuoti priešiškiausiai nusiteikusiems Lietuvos politikams, politologams ir seimūnams, atsakydama į Lietuvos veiksmus. Rusijos užsienio reikalų ministerija užsiminė, kad "ne pagal Rusijos taisykles likti skolinga partneriams jų provokuojančių veiksmų atžvilgiu".

  Dar šia tema

  Rusija uždraudė įvažiuoti priešiškiausiai nusiteikusiems lietuviams
  Lietuvos politikai ir žurnalistai pareiškė, kad jiems uždraudė atvykti į Rusiją
  Lietuva pasiūlė įšaldyti rusų, patekusių į "Magnickio sąrašą", turtą
  Balsys jau grįžo dirbti į Seimą ir atsiprašo
  Tegai:
  Magnickio sąrašas, sąrašas, santykiai su Rusija, Linas Balsys, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos