10:52 2019 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Emanuelis Zingeris, archyvinė nuotrauka

  Zingeris skelbia, kad jam draudžiama įvažiuoti į Rusiją

  Facebook/Emanuelis Zingeris
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  5310

  Lietuvos Parlamento narys, ETPA pranešėjas "Nemcovo byloje" teigia, kad jam buvo uždrausta įvažiuoti į Rusijos Federaciją

  VILNIUS, gegužės 24 — Sputnik. Ketvirtadienį spaudos konferencijoje Vilniuje Emanuelis Zingeris, Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) pranešėjas Rusijos opozicionieriaus Boriso Nemcovo nužudymo byloje, pranešė, kad gavo pareiškimą, jog jam penkeriems metams uždrausta įvažiuoti į Rusiją, praneša RIA Novosti.

  "Man ką tik pranešė, kad netekau teisės lankytis Rusijoje penkerius metus", — sakė Zingeris spaudos konferencijos metu.

  Jis pridūrė, kad šis draudimas neleidžia jam nuvykti į Maskvą surinkti medžiagą apie Nemcovo nužudymo priežastis. Politikas taip pat pridūrė, kad dabar jis "privalo spręsti šį klausimą iš toli".

  Praėjusių metų gegužę Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja paskyrė Zingerį referentu "Nemcovo byloje". Jis turėjo perskaityti rezoliuciją, remdamasis surinkta informacija ir Nemcovo mirties tyrimo rezultatais. Zingeris yra "Boriso Nemcovo fondo už laisvę" tarybos narys.

  Nemcovas, buvęs aktyvus opozicijos narys, buvo nušautas 2015-ųjų vasario 27 dieną Maskvoje, netoli Kremliaus.

  Anksčiau apie draudimą įvažiuoti į Rusiją jau informuoti apžvalgininkas Rimvydas Valatka, portalo 15min.lt žurnalistas Dovydas Pancerovas, žurnalistas, visuomenininkas Andrius Tapinas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys Laurynas Kasčiūnas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Linas Balsys.

  Rusijos URM uždraudė įvažiuoti priešiškiausiai nusiteikusiems Lietuvos politikams, politologams ir seimūnams, atsakydama į Lietuvos veiksmus. Rusijos užsienio reikalų ministerija užsiminė, kad "ne pagal Rusijos taisykles likti skolinga partneriams jų provokuojančių veiksmų atžvilgiu".

  Šių metų sausį Lietuvos Migracijos departamentas paviešino vadinamąjį "Magnickio sąrašą", į kurį įtraukti 49 rusai. Šis sąrašas grindžiamas "Magnickio įstatymu", kuris buvo priimtas pagal analogišką JAV "Magnickio aktą".

  Dar šia tema

  Lietuva pasiūlė įšaldyti rusų, patekusių į "Magnickio sąrašą", turtą
  Linas Balsys negali įvažiuoti į Rusiją penkerius metus
  Vilniaus meras pateko į Rusijos "stop-sarašą"
  Rusijos ambasada atsakė į skvero pervadinimą Vilniuje Nemcovo garbei
  Tegai:
  Magnickio sąrašas, draudimas atvykti, Borisas Nemcovas, Emanuelis Zingeris, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos