23:19 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Andrius Kubilius pranešė apie savo sūnaus pasitraukimą ir dar kartą priminė Ramūnui Karbauskiui savo pateiktą siūlymą abiem "išsitirti" Seimo Nacionaliniame saugumo ir gynybos komitete

  VILNIUS, gegužės 28 – Sputnik. Praėjusį ketvirtadienį, gegužės 24 dieną, Seimo nario Andriaus Kubiliaus sūnus Vytautas Kubilius "Modus Grupės" stebėtojų tarybos pirmininkui išsiuntė pareiškimą, kuriuo informavo apie savo sprendimą pasitraukti iš verslo grupės stebėtojų tarybos narių.

  "Tenka apgailestauti, kad dėl to, jog esu politikas, eilinį kartą kenčia sūnus. Pritariau jo žingsniui, nes kito kelio, kaip sustabdyti pradėtą purviną kampaniją, nėra. Padorumas valdantiesiems nėra būdinga vertybė", — pranešime žiniasklaidai cituojamas Kubilius.

  Parlamentaras taip pat teigia primenantis Ramūnui Karbauskiui savo pateiktą siūlymą abiem "išsitirti" Seimo Nacionaliniame saugumo ir gynybos komitete (NSGK).

  Pasak parlamentaro, Karbauskis galėtų atsakyti į klausimus apie savo verslo ryšius su trąšų verslo magnatu Viačeslavu Kantoru ir "Rosstselmaš" savininku Konstantinu Babkinu, o Kubilius atsakytų į Karbauskio viešai išsakytus kaltinimus dėl tariamų Kubiliaus verslo ryšių su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka ir "jam artimais Kremliaus oligarchais".

  Anksčiau Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė teigė, kad Kubilius, po žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos apie sūnaus ryšius su Baltarusijoje plėtojamu verslu, negali tęsti darbo komisijoje ir turi iš jos pasitraukti.

  Laikraštyje "Kauno diena" buvo publikuota informacija, kad Kubiliaus sūnus Vytautas yra įmonės "Modus grupė" stebėtojų tarybos narys, o grupei priklausanti įmonė "Modus energy" plėtoja saulės ir biodujų energetikos verslą Baltarusijoje. Dalis verslo — biodujų jėgainės — yra vystomos žemės ūkio kombinate, kuris tiesiogiai pavaldus Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos administracijai.

  Dar šia tema

  Kubilius pasiūlė Karbauskiui kartu išsitirti ryšius su Rusija
  Karbauskis: Lietuvos didžiausia problema — korumpuoti politikai
  Tegai:
  Andrius Kubilius, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos