21:04 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Rusijos ambasada Lietuvoje teigia, kad Lietuva neturi jokių įrodymų, jog Rusijos laivas buvo pažeidęs valstybinę sieną

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Lietuvos valdžia nesugebėjo patvirtinti pretenzijų, susijusių su Rusijos pasieniečių valstybinės sienos pažeidimu, pagrįstumo, pirmadienį pranešė Rusijos ambasados Lietuvoje spaudos tarnyba.

  Anksčiau Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba pranešė, kad Rusijos pasiniečių laivas Kuršių mariose, už puskilometrio nuo kranto, apie 40 metrų įplaukė į Lietuvos vandenis ir išbuvo ten dvi minutes. Balandžio 17 dieną Lietuvos URM nusiuntė Rusijai diplomatinę notą dėl valstybinės sienos pažeidimo.

  "Šių metų balandžio 18 ir 27 dienomis vyko susitikimai tarp abiejų šalių pasienio įgaliotinių, dėl kurių buvo pasirašytas protokolas, kuriame rašoma: "valstybės sienų režimo pažeidimas nepatvirtintas objektyvios kontrolės medžiaga"", — rašoma ambasados komentare žiniasklaidai.

  Rusijos diplomatinė misija pabrėžia, kad "Lietuvos partneriai yra kviečiami ateityje atsisakyti tokių veiksmų, kurie prieštarauja galiojančioms tarptautinėms sutartims, numatančioms bendrai aiškintis įvykio aplinkybes".

  Ambasada taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuvos diplomatija, bent jau Rusijos atžvilgiu, "vis dažniau veikia skubiai, palikdama nuošalyje įrodymus, pagrįstumą ir protingumą".

  Dar šia tema

  Neteisėtai Lietuvos sieną kirtęs Rusijos pasienietis paleistas teismo salėje
  Lietuva atsiprašė Baltarusijos už incidentą su pasieniečiais
  Du Rusijos lėktuvai pažeidė Lietuvos oro erdvę
  Tegai:
  teritoriniai vandenys, pakrančių apsauga, pasienis, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos