04:54 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  133

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas teigia, kad naikinantys Aljanso veiksmai, siekiant sustiprinti karinį dalyvavimą Rusijos ir Baltarusijos pasieniuose, kenkia Europos saugumui

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusija ir Baltarusija nerimauja dėl destruktyvios NATO veiklos Baltijos šalyse ir Lenkijoje, apsilankęs Minske pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  Pasak jo, tiek Maskva, tiek Minskas yra suinteresuoti plėtoti vienodus ir abipusiškai naudingus santykius su ES ir NATO.

  "Tačiau mes esame susirūpinę dėl NATO veiklos, kurią pastaruoju metu stebėjome greta mūsų sienų, ypač Baltijos šalyse ir Lenkijoje", — cituoja Lavrovą "RIA Novosti".

  Rusijos užsienio reikalų ministras patikino, kad šiuo požiūriu Rusijos, kaip antai ir Baltarusijos Respublikos, pozicija lieka nepakitusi.

  "Tokie veiksmai — vienašališkas karinės infrastruktūros plėtojimas, vienašališkas pajėgų ir turto dislokavimas šalia mūsų sienų yra žalingi, kenkia pasitikėjimui ir tarpusavio supratimui Europoje ir sukelia Europos saugumo erdvės suskaidymą. Žinoma, mes tinkamai reaguojame į tai", — pabrėžė Lavrovas.

  Pajėgų didinimas

  NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė, siekiant stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą regione, Lietuvoje dislokuota nuo 2017 metų vasario. Ji integruota į Lietuvos kariuomenės mechanizuotąją pėstininkų brigadą "Geležinis Vilkas", jai vadovauja Vokietija.

  Šiuo metu kovinėje grupėje tarnauja trečia pamaina — apie 1 400 karių iš Belgijos, Kroatijos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos. Beveik pusė vieneto karių ir vadovybės yra iš Vokietijos.

  NATO priešakinių pajėgų dislokacija Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje yra istorinis sprendimas, kurį NATO šalių vadovai priėmė 2016 metų liepą. Maskva ne kartą pareiškė, kad Rusija nieko nepuolė ir neketina pulti, o NATO tiesiog naudojasi galimybe dislokuoti daugiau karių prie Rytų Europos sienos.

  Dar šia tema

  NATO neketina didinti karinių pajėgų Baltijos šalyse
  Rusijos URM: NATO karinė parama Baltijos šalims silpnina Europos saugumą
  Švedijos ekspertai įvertino, ar NATO gali apsaugoti Baltijos šalis nuo Rusijos
  RF atsakė į NATO raginimą atskleisti duomenis apie "Iskander" Baltijos šalyse
  NATO kariai generuoja baimę ir smurtą Baltijos šalyse
  Dislokavus NATO padalinius Baltijos šalys tapo JAV įkaitais
  Tegai:
  NATO karinis buvimas, NATO, Sergejus Lavrovas, Baltijos šalys, Lenkija, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos