02:45 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Vyriausybės atstovė paskelbė, kad EŽTT sprendimas dėl slapto CŽV kalėjimo Lietuvoje yra praktiškai neįgyvendinimas

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Lietuvos Vyriausybės atstovė Europos žmogaus teisių teisme (EŽTT) Karolina Bubnytė pareiškė, kad EŽTT sprendimas dėl slapto CŽV kalėjimo netoli Vilniaus, kurio egzistavimą valstybė neigė, praktiškai neįgyvendinamas, rašo "Parlamentskaja gazeta".

  Bubnytės teigimu, iš viso yra mažai žinoma apie ieškovą Abu Zubaydah, kuriam EŽTT įpareigojo Lietuvą sumokėti 130 tūkst. eurų.

  "Pirmas klausimas, kurį išsikėlėme gavę šitą peticiją, ar jis toks iš viso yra, — niekas jo nematęs, negirdėjęs, nebendravęs, niekur nefigūruoja jo parašas. Advokatai sako, kad bendravo, bet įrodymų, kad bendravo, nėra", — kalbėjo atstovė.

  Žiniasklaidoje teigiama, kad 47-erių Zubaydah yra įtariamas Rugsėjo 11-osios išpuolių organizavimu. Skunde prieš Lietuvą palestinietis nurodė, kad 2005-2006 metais jis kalintas slaptame tardymo centre, kuris, jo teigimu, buvo Lietuvoje. Vyras tvirtina, jog Lietuva leido JAV žvalgybos pareigūnams jį kankinti įvairiomis psichologinio ir fizinio smurto formomis, jis buvo izoliuotas nuo išorinio pasaulio.

  2016 metais Lietuvos Respublika teisme pareiškė, kad šalies teritorijoje nėra jokio slapto JAV specialiųjų tarnybų kalėjimo. Pasak Lietuvos pareigūnų, prieš dešimt metų JAV įvežė į šalį ryšių įrangą, o ne kalinius.

  2014 metų pabaigoje JAV Senatas paviešino ataskaitą apie CŽV vykdytus įtariamųjų terorizmu kankinimus slaptuose kalinimo centruose po Rugsėjo 11-osios teroro išpuolių. Dokumente konkretūs centrai neįvardijami, bet žmogaus teisių gynėjai mano, kad Lietuvoje veikė dokumente "violetiniu" vadinamas centras.

  Dar šia tema

  Seime nenori mokėti už CŽV kalėjimą Lietuvoje
  Ką Lietuva atsakys į EŽTT sprendimą dėl slapto CŽV kalėjimo
  Slaptas CŽV kalėjimas: Lietuvos migrena
  Tegai:
  slaptas kalėjimas, CŽV kalėjimas, Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT), CŽV, Lietuva

  Svarbiausios temos