19:40 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  113

  Reikia sukurti specialią komisiją, kuri išaiškins, kas iš tiesų vyko CŽV kalėjimuose, tarp jų Lietuvoje, mano žmogaus teisių gynėjas Johanas Bekmanas

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Lietuva, kaip ir beveik visi nauji NATO nariai iš Rytų Europos, yra JAV ir JAV specialųjų tarnybų vasalai ir okupaciniai režimai, sakė interviu Sputnik Lietuva žmogaus teisių gynėjas ir Suomijos antifašistinio komiteto pirmininkas Johanas Bekmanas.

  Seimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTK)  dėl Lietuvoje veikusio CŽV kalėjimo įpareigojo Lietuvą nukentėjusiajam palestiniečiui Abu Zubaydah sumokėti 130 tūkstančių eurų. Bekmano teigimu, toks EŽTK sprendimas yra teisingas.

  "Jie (JAV ir Lietuva — Sputnik) nesilaiko tarptautinės teisės. Jie mano, kad tarptautinė teisė jiems nieko nereiškia. Tai tradicinė JAV politika. Net nėra atsiprašymų. Jie dar drįsta sakyti, kad, galbūt, šis žmogus neegzistuoja. Tačiau, suprantate, tokios slaptos specialios operacijos, slaptos įmonės, kankinimų kameros, žinoma, visa tai yra visiškai slapta", — sakė žmogaus teisių gynėjas.

  Pasak jo, būtina sukurti specialią komisiją, kuri ištirtų, kas iš tikrųjų vyko slaptuose CŽV kalėjimuose.

  Anksčiau Lietuvos vyriausybės atstovė Europos Žmogaus Teisių Teisme Karolina Bubnytė pareiškė, kad EŽTK sprendimas dėl slapto CŽV kalėjimo respublikos teritorijoje yra praktiškai neįgyvendinamas. Pasak Bubnytės, nėra kam  išmokėti kompensaciją. Prieš tai Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pažadėjo, kad Respublika įvykdys teismo sprendimą.

  Dar šia tema

  Lietuva nežino, kaip įvykdyti EŽTT sprendimą dėl CŽV kalėjimo
  CŽV kalėjimas Lietuvoje: paslaptis tapo realybe
  Slaptas CŽV kalėjimas: Lietuvos migrena
  CŽV kalėjimas Lietuvoje pateko į tarptautinių prokurorų akiratį
  Strasbūro teismas ketina išsiaiškinti, ar buvo Lietuvoje CŽV kalėjimai
  Tegai:
  CŽV kalėjimas, Johanas Bekmanas, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos