01:36 2019 Liepos 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.4625
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė ruošiasi NATO viršūnių susitikimui dėl "Rusijos agresijos"

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4702

  Dalia Grybauskaitė išvyksta į Varšuvą, kur dalyvaus devynių Baltijos ir Vidurio Europos šalių, dar vadinamų Bukarešto devynetu, viršūnių susitikime, kuriame ketina aptarti aktualius kalusimus prieš NATO viršūnių susitikimą kitą mėnesį Briuselyje

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Prieš išvykdama į Varšuvą prezidentė Dalia Grybauskaitė LRT Radijo laidai "Ryto garsai" sakė, kad šalių pozicijos suderinimas yra labai svarbus, o Lietuva ypač aktyviai ruošiasi NATO viršūnių susitikimui dėl "Rusijos agresijos" ir hibridinio karo grėsmės.

  Anot Lietuvos vadovės, taip vadinamojo Bukarešto devyneto — trys Baltijos šalys ir šešios Vidurio Europos šalys — formatas yra puiki proga šioms valstybėms suderinti savo pozicijas, nes liepą vyks NATO viršūnių susitikimas ir tam visos šalys, ypač Lietuva, rimtai ruošiasi.

  "Mes gyvename šalia sudėtingo kaimyno, pernai stebėjome agresyvias "Zapad" pratybas, Kaliningrado militarizavimą — visa tai mums kelia daug rūpesčių, ir taip pat sudaro hibridinio karo sąlygas. Yra grėsmių dėl kibernetinių atakų, vyksta propaganda, informaciniai karai — visa tai matoma. O pastrauoju metu matėme dar ir cheminio ginklo panaudojimą Europos teitorijoje, Britanijoje. Su 8 valstybių lyderiais kalbėsime apie bendrus planus, NATO viršūnių susitikimą", — LRT Radijui sakė prezidentė.

  Bukarešto devyneto susitikimo tikslas — prieš NATO viršūnių susitikimą Briuselyje sutarti bendrus tikslus ir pasiūlyti vieningus sprendimus, kaip dar labiau sustiprinti rytinio flango ir viso Aljanso gynybą. Susitikime Varšuvoje ypač daug dėmesio bus skiriama "Suvalkų koridoriaus" problemai ir priemonėms, kurios krizės atveju neleistų atkirsti Lietuvos nuo NATO pastiprinimo. 

  Matvijenko: NATO negali užtikrinti apsaugos nuo "priešiškos" Rusijos >>

  Devynių valstybių prezidentų bendradarbiavimo formatas — Bukarešto devynetas — atsirado 2015 metais, prieš Varšuvos viršūnių susitikimą, siekiant kuo geriau apginti bendrus regiono saugumo interesus ir užtikrinti patikimą atgrasymą. Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Bulgarijos ir Rumunijos vadovai reguliariai susitinka kasmet, prieš kiekvieną NATO viršūnių susitikimą.

  NATO viršūnių susitikimas Briuselyje vyks kitą mėnesį.

  Dar šia tema

  Rusijos diplomatai yra menama grėsmė Lietuvai
  Be panikos: Suomijos saugumo pareigūnai nemato "Rusijos grėsmės"
  JAV pareiškė, kad yra pasirengę ginti Baltijos šalis nuo "Rusijos grėsmės"
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", NATO viršūnių susitikimas, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos