20:14 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje pabrėžė, jog dvi šalis istoriškai sieja gilūs ryšiai beveik visose srityse, ir Lietuva Rusijai yra svarbi partnerė, kaimynė

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Rusijos abiem pusėms naudingomis sąlygomis gali būti atstatytas geros valios pagrindu ir be jokių išankstinių sąlygų ir reikalavimų, teigia Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas.

  Tai Udalcovas pareiškė antradienį Rusijos diplomatinės atstovybės surengtame priėmime Rusijos dienos minėjimo proga.

  "Esame pasirengę normaliai partnerystei, abiem pusėms naudingam bendradarbiavimui be jokių išankstinių sąlygų ir juo labiau reikalavimų", — pabrėžė jis.

  Pasak ambasadoriaus, Lietuva Rusijos Federacijai yra svarbi partnerė, kaimynė.

  "Tarp mūsų šalių istoriškai susiklostė giliūs ryšiai beveik visose srityse. Deja, mūsų santykiai išgyvena sunkius laikus", — apgailestavo diplomatas.

  Maskva ne kartą teigė, kad yra pasirengusi atnaujinti dvišalį dialogą, kuris turėtų vykti be jokių išankstinių sąlygų.

  Lietuvos politilogas ir politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Lietuvoje kontaktų su Rusija atnaujinimo klausimas tapo politinių diskusijų objektu.

  Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis pareiškė, kad reikia atkurti Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinės komisijos prekybos ir ekonominio, mokslinio-techninio, humanitarinio ir kultūrinio bendradarbiavimo klausimais darbą. Jo nuomone, tai būtina dvišalėms problemoms spręsti Lietuvos interesais. Jis mano, kad nenormalu tai, jog Lietuva yra vienintelė šalis Europos Sąjungoje, kuri neturi kanalų politiniame lygyje dialogui su kaimynine Rusija.

  Tuo tarpu Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad komisijos darbo atnaujinimas yra netikslingas. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad darbo santykiai, kontaktai tarp Lietuvos ir Rusijos kasdieniame nepolitiniame lygyje nebuvo nutraukti ir tęsiasi, tačiau aukštame lygyje jų atnaujinimas neplanuojamas.

  Dar šia tema

  Rusijos ambasadorius: Vilnius pats pastatė santykius su Maskva į keblią padėtį
  Lietuvos užsienio reikalų ministras atsisakė gerinti santykius su Rusija
  Tegai:
  Aleksandras Udalcovas, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos