07:28 2019 Spalio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  "Dviveidiškumas ir baimė": Lietuva sukritikavo Grybauskaitės kalbą Seime

  CC BY 2.0 / Arno Mikkor (EU2017EE)
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  8420

  Viena iš pagrindinių prezidentės kalbos Seime temų tapo kova su korupcija

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Lietuvos politikai nevienareikšmiškai sureagavo į respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės teiginius, kuriuos ji išsakė metiniame pranešime Seime apie vidaus ir užsienio politikos situaciją.

  Taigi, Europos Parlamento (EP) narys Valentinas Mazuronis, anksčiau nusprendęs balotiruotis į Lietuvos prezidento postą kaip savarankiškas kandidatas, savo Facebook paskyroje parašė, kad Grybauskaitės pranešimas yra pilnas dvigubų standartų, kaltinimų visiems ir pagyrų sau, o taip pat pasiteisinimų.

  EP nario teigimu, prezidentės pranešime buvo daug abstrakčių pamąstymų, tačiau ji nepasakė pagrindinio dalyko. Toliau Mazuronis pateikė pastaraisiais metais Lietuvoje vykusių įvykių, apie kuriuos prezidentė nutylėjo, sąrašą.

  Pasak Mazuronio, totali baimės, sekimo ir persekiojimų atmosfera, grubūs žmogaus teisių pažeidimai; dviveidiškumas, intrigos, o taip pat teisėsauga ir specialiosios tarnybos, naudojamos politinėje kovoje, — "tai šios dienos Lietuvos valstybės kasdienybė, kurią devynis metus kūrė ir kuriai vadovauja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė".

  Viena iš pagrindinių valstybės vadovės kalbos temų antradienį buvo kova su korupcija. Prezidentės teigimu, naujausi tyrimai dėl verslo įtakos politikai atvėrė "neregėtą Lietuvą", kurioje "ciniškas išskaičiavimas nustelbia viską".

  Grybauskaitė pasakė kalbą po to, kai Seimas patvirtino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto tyrimo rezultatus, kuriuose buvo minimas ir koncernas "MG Baltic".

  Pati Grybauskaitė pavasarį atsidūrė skandalo centre dėl susirašinėjimo su buvusiu Liberalų sąjūdžio lyderiu Eligijumi Masiuliu, kuris teisiamas dėl politinės korupcijos. Jis kaltinamas kyšio gavimu iš "MG Baltic" koncerno.

  Dar šia tema

  LSDP: Grybauskaitė gana aktyviai dalyvavo politinėse intrigose
  Moralinė Grybauskaitės korupcija — štai tikroji problema
  Mazuronis nori dalyvauti rinkimuose, nes situacija Lietuvoje "užkniso"
  Tegai:
  korupcija, Seimas, Valentinas Mazuronis, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos