15:56 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Kitąmet Lietuvos kariuomenę papildys 600 karių, be to, plečiant kariuomenės struktūrą artimoje ateityje prioritetas bus teikiamas ir kovinės paramos stiprinimui

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė įstatymą, susijusį su kariuomenės struktūros ir karių skaičiaus 2019 ir 2024 metais nustatymu, kuris užtikrins tinkamą kariuomenės komplektavimą ir šalies gynybinių pajėgumų stiprinimą, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

  Įstatymas numato, kad 2019 metais kariuomenę papildys 600 karių, iš jų didžiausią dalį — apie 500 — sudarys profesinės karo tarnybos kariai.

  Anot pranešimo, pastaraisiais metais Lietuvos piliečių valia ir noras tarnauti kariuomenėje leidžia sėkmingai stiprinti kariuomenės galią. Pernai kariuomenė padidinta bataliono dydžio karių skaičiumi — daugiau kaip 700. Ši tendencija turėtų išlikti ir artimiausioje ateityje.

  Plečiant kariuomenės struktūrą ateinančius šešerius metus prioritetas bus teikiamas kovinės paramos stiprinimui.

  Prezidentės pasirašytas įstatymas numato, kad 2019 metais bus įsteigtas Ryšių ir informacinių sistemų batalionas. Jis papildys kariuomenės vadovavimo ir kontrolės pajėgumus, sustiprins kibernetinę gynybą. Iki 2024 metų įsteigtas papildomas Logistikos batalionas užtikrins tinkamą kariuomenės kovinių veiksmų aprūpinimą bet kokiose operacijose.

  Dabartinė mišri kariuomenės struktūra yra optimali, todėl įstatyme numatyta išlaikyti šaukiamųjų į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą skaičių, kasmet pašaukiant nuo 3 800 iki 4 000 jaunuolių.

  Principinės kariuomenės struktūros ir ribinio skaičiaus įstatymo projektui šių metų kovą pritarė Valstybės gynimo taryba, o gegužės 31 dieną įstatymą priėmė Seimas.

  Dar šia tema

  Karo tarnybą savo noru šiemet nori atlikti beveik 5 tūkst lietuvių
  Kariuomenė už verslininkų pinigus iš Izraelio nupirks oro erdvės stebėjimo radarų
  Į kariuomenę grįžo sraigtasparniai Mi-8T, kuriuos norėjo remontuoti Rusijoje
  Darbdaviai gali ieškotis darbuotojų "Atsargos karių banke"
  Tegai:
  kariai, Lietuvos kariuomenė, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos