19:49 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Lietuvos Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba Lenkijos Seime, archyvinė nuotrauka

  Nereikia epitetų: Pranckietis atsisakė priimti Grybauskaitės kritiką

  © Photo: Lietuvos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4420

  Viktoras Prancketis sakė, kad prezidentė linkusi išreikšti savo mintis miglotai, o ne tiesiogiai pasakyti, kas jai nepatinka Parlamento darbe

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nepritaria prezidentės Dalios Grybauskaitės metinio pranešimo metu nuskambėjusiai kritikai, susijusiai su Seimo darbu.

  Anot Seimo pirmininko, šalies vadovė turėtų tiesiai pasakyti, kas yra konkrečiai negerai, o ne kalbėti užuominomis.

  Apie tai Pranckietis teigė interviu "Žinių radijui".

  Antradienį Grybauskaitė, skaitydama metinį pranešimą, kritikavo Seimo darbą. Visų pirma, jos nuomone, Parlamente buvo sukurtas "komisijų vajus", kuris didina neteisybės jausmą šalyje,  nagrinėjant praeitį nelieka dėmesio svarbiausioms aktualijoms, be to, Seimo sprendimai pernelyg koncentruojasi į "persekiojimus ir draudimus".

  Pranckietis, atsakydamas į tai, prieštaravo, kad Seimo nariai taip pat sprendžia svarbius socialinius klausimus, ypač švietimo ir sveikatos srityje.

  Be to, Seimo pirmininkas pabrėžė, kad Grybauskaitė turėtų garsiai pasakyti, kas jai nepatinka, o ne kalbėti užuominomis.

  "Žinot, frazės labai skambios, bet turbūt jose reikėtų neieškoti prasmės, bet reikėtų kitą kartą, galėtume norėti, kad būtų pasakyta tiesiai šviesiai, o ne tiktai epitetais, kuriuose mes ieškome po to gilesnės prasmės. Tai reikėtų įvardinti tiesiai, kas turima omenyje", — "Žinių radijui" sakė Pranckietis.

  Grybauskaitės kalba, ypač jos pareiškimas apie "neregėtą Lietuvą" ir korupciją respublikoje, jau gavo dviprasmišką Lietuvos politikų vertinimą.

  Dar šia tema

  Moralinė Grybauskaitės korupcija — štai tikroji problema
  Seime papasakojo, kaip Grybauskaitės susirašinėjimas gali pakenkti Lietuvai
  Tegai:
  metinis pranešimas, Viktoras Pranckietis, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos