16:21 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Kazio Veverskio poligone ūžia beveik 20 tonų sverianti išminavimo sistema MV-10

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Kazio Veverskio poligone vyksta patikros ir sprogmenų neutralizavimo darbai, juos atlikti Sprogmenų neutralizavimo kuopos (SNK) kariams padeda didžiausias Baltijos šalyse robotas — išminavimo sistema MV-10, praneša Kariuomenės spaudos tarnyba.

  Greta kasdienių iškvietimų neutralizuoti įvairiose Lietuvos vietose rastus sprogmenis SNK kariai nuo praėjusių metų vykdo ir planinius Kazio Veverskio poligono teritorijos patikros ir sprogmenų neutralizavimo darbus.

  Lietuvos kariuomenės išminavimo sistema MV-10
  Lietuvos kariuomenės išminavimo sistema MV-10

  Šie darbai yra būtini prieš pradedant atnaujinti poligono infrastruktūrą, kadangi čia, kaip ir kituose Lietuvos kariuomenės poligonuose, nuo Tarybų laikų paliko įvairaus kalibro artilerijos sviedinių ir kitų karinių sprogmenų. SNK kariai nuo darbų pradžios jau spėjo patikrinti didžiąją dalį numatytos teritorijos ir rado kelias dešimtis standartinių sprogstamųjų užtaisų. 

  Kad patikros darbai būtų atlikti laiku, SNK kariams valyti poligono teritoriją nuo birželio 11 dienos padeda nuotolinio valdymo savaeigė, beveik 20 tonų sverianti išminavimo sistema MV-10.

  Šis robotas su savo grunto freza sėkmingai mechaniniu būdu sunaikina visus paviršiuje esančius plonasienius, tokius kaip minos, granatsvaidžio šaudmenys ir pan., sprogmenis bei pasižymi ypač dideliu darbo našumu. Be to MV-10 yra pakankamai atspari — gali atlaikyti iki penkių prieštankinių minų sprogimą galią. Ir, žinoma, saugi — operatorius matydamas tiesioginį vaizdą, perduodamą į valdymo pultą, sistemą gali valdyti stovėdamas saugiu atstumu.

  Dar šia tema

  Prezidentė pasirašė Kariuomenės komplektavimo didinimo įstatymą
  Darbdaviai gali ieškotis darbuotojų "Atsargos karių banke"
  Tegai:
  išminavimo darbai, poligonai, išminavimo sistema MV-10, Lietuvos kariuomenė, Lietuva

  Svarbiausios temos