21:23 2019 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Seimas, archyvinė nuotrauka

  Seimas reikalauja Panevėžio mero atsistatydinimo

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Panevėžio merą sulaikė STT; įtariama, kad miesto savivaldybės nariai galėjo už kyšius padėti kai kurioms kompanijoms laimėti viešųjų pirkimų konkursus

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė, TS-LKD Panevėžio skyriaus pirmininkė Rasa Juknevičienė teigia, kad atsakomybę už sulaikytą Panevėžio merą Rytį Mykolą Račkauską turėtų prisiimti Seimo narys Povilas Urbšys, o pats meras — atsistatydinti, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  2015 metais Panevėžio mero vietą tais metais vykusiuose savivaldybių tarybų bei merų rinkimuose laimėjo parlamentaro Povilo Urbšio judėjimo "Povilas Urbšys už sąrašą "Kartu"" narys Račkauskas.

  "Povilo Urbšio eksperimentas su "švariausiu ir skaidriausiu" judėjimu, atėjusiu į valdžią per rinkimų komitetą, žlugo. Dėl prarastų ketverių miesto metų visa atsakomybė tenka visų pirma judėjimo "Kartu" politiniam lyderiui, o pats meras Račkauskas po tokių žinių turėtų nedelsdamas atsistatydinti, juolab, kad iki rinkimų judėjimo nariai deklaravo esantys patys skaidriausi", — teigė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Juknevičienė.

  Primename, kad meras Račkauskas prieš rinkimus žadėjo rinkėjų pasitikėjimo nenaudoti asmeninei naudai, netoleruoti politinių suokalbių, nukreiptų prieš miesto žmonių interesus, neišduoti sąrašo "Kartu" komandos. Sąrašo kandidatai savo asmeniniu parašu patvirtino duotą pažadą rinkėjams.

  "Po rinkimų kilus nesutarimams su parlamentaru Urbšiu, iš šio judėjimo pasitraukė beveik visa savivaldybės tarybos frakcija, įskaitant patį merą, taip sulaužant deklaratyvius priešrinkiminius pažadus. Akivaizdu, kad pažadai rinkėjams buvo sulaužyti dar kartą, asmeninius interesus pastatant prieš miestiečių, dėl to šiandien meras ir buvo sulaikytas", — komentavo Seimo narė Juknevičienė.

  Šiandien Panevėžio merą sulaikė STT; įtariama, kad Panevėžyje galėjo būti piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus, už tai atsilyginant kyšiais.

  Dabar STT pareigūnai atlieka reikalingus procesinius veiksmus, atliekamos kratos asmenų darbo vietose bei namuose, iš Panevėžio miesto savivaldybės ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

  Dar šia tema

  Seimas ketina apriboti kultūros įstaigų vadovų kadencijas
  Seime siūloma valstybės tarnautojų atlyginimo bazinį dydį didinti 5 procentais
  Tegai:
  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Seimas, Panevėžys
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos