17:06 2019 Rugpjūčio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1103
 • RUB74.2984
  Dalia Grybauskaitė ir Airijos respublikos prezidentas Michaelas Higginsas, nuotrauka iš įvykio vietos

  Lietuva palaikė Airijos siekius užkirsti kelią sienų atsiradimui Europoje po Brexit

  © Lietuvos Respublikos Prezidentas/Robertas Dačkus
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  30 0 0

  Grybauskaitė pabrėžė, kad sutampa ir abiejų šalių interesai artėjančiose derybose dėl naujo daugiamečio ES biudžeto

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Lietuva palaiko Airiją jos noru užkirsti kelią sienų atsiradimui Europoje po to, kai Britanija palieks Europos Sąjungą (Brexit), antradienį paskelbė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Dalia Grybauskaitė susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Airijos Respublikos prezidentu Michaeliu Higginsu. Pasak Grybauskaitės spaudos tarnybos, Lietuva ir Airija vienodai supranta ir kartu sprendžia ES iššūkius, susijusius su migracija, ekonomika, saugumu ir JK pasitraukimu iš Europos Sąjungos.

  "Brexit derybose Lietuva ir Airija pasisako už kuo gaudesnių ryšių tarp ES ir Jungtinės Karalystės išsaugojimą. Taip pat palaikome Airijos siekį užtikrinti, kad Brexit nesukurtų naujų sienų Europoje", — teigiama pranešime.

  Anksčiau Britanijos ministrė pirmininkė Teresa Mei sakė, kad Jungtinė Karalystė ir ES privalo rasti unikalių sprendimų, kaip maksimaliai išsaugoti laisvą sieną tarp Šiaurės Airijos ir Airijos Respublikos pasitraukus iš ES.

  Tuo pačiu metu ji pridūrė, kad galimybė Šiaurės Airijai likti ir ES yra nepriimtina, nes tikros jūros sienos atsiradimas pažeistų Jungtinės Karalystės bendrosios rinkos vientisumą.

  Didžioji Britanija turės pasitraukti iš ES 2019 metų kovo 29 dieną —praėjus dvejiems metams po Brexit pradžios, dėl kurio britai balsavo referendume 2016 metų birželį. Šiuo metu Didžioji Britanija ir ES derasi dėl pasitraukimo sąlygų, tačiau verslui vis dar yra daug neišspręstų klausimų.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė įvardijo pagrindinius Lietuvos reikalavimus dėl Brexit
  Po sprendimo dėl Brexit padidėjo ES piliečių skaičius Škotijoje
  Didžioji Britanija atskleidė, kaip gauti leidimą gyventi po Brexit
  Lietuva planuoja medžioti investuotojus po Brexit
  Mei nusprendė palikti šalyje ES piliečius po Brexit
  Tegai:
  Brexit, Airijos Respublika, Lietuva

  Svarbiausios temos