03:23 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  73

  Kaip sakė buvęs prezidentas interviu Sputnik Lietuva, svarbiausios šalies reformos turėtų būti aptariamos su gyventojais ir išsamiai apie jas kalbama

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Vilnius neturėtų priimti skubotų sprendimų mokesčių reformos klausimais, sakė buvęs Lietuvos prezidentas, Europos Parlamento narys Rolandas Paksas interviu Sputnik Lietuva.

  Politiko teigimu, negalima mokesčių reformos atlikti tokiu greičiu, kokiu tai padaryti siūlo Vyriausybė, net jei pats ministrų kabineto sprendimas yra teisingas.

  Paksas sako, kad Lietuvos valdžios institucijos šioje situacijoje turėtų ne tik surengti diskusijas tarp specialistų ir politikų, bet ir įgyvendinti gyventojų lavinimą, kad žmonės nesijaudintų.

  "Taip jau atsitiko, aš nežinau — tik Lietuvoje ar ne, kad daugelis reformų, kurios buvo padarytos, buvo padarytos tik dėl reformų. Ne tikslui siekti, ne žmonių gyvenimui ar klestėjimui. Žmonės bijo reformų, bijo vėl būti apgauti. Taip buvo su mūsų referendumu ir su euro įvedimu. Tada mums sakė — visi politikai sakė, kas tik galėjo — kad niekas nepasieks. Tačiau paaiškėjao, kad kainos pakilo keletą kartų", — teigė buvęs prezidentas.

  Pasak jo, su siūlomais mokesčių pasikeitimais yra tas pats — lietuviai bijo jų, nes bijo, kad "kažkas bus padaryta neteisingai".

  Reformos esmė

  Anksčiau Vyriausybė pasiūlė keletą reformų, iš kurių kelios skirtos kai kurių gyventojų grupių atlyginimų didinimui. Ministrai ketina tai pasiekti pritaikydami mokesčių reformą. Numatoma, kad darbuotojų ir darbdavių mokami mokesčiai bus sujungti darbuotojo pusėje, o po susijungimo bendras darbo vietų apmokestinimas sumažės, Sodrai reikės mokėti dviem procentais mažiau, o atlyginimai augs.

  Planuojama, kad reforma turės įtakos ne tik atlyginimams, bet ir nekilnojamam turtui, kurių mokesčiai augs, taip pat paveiks akcizus. Ministrų kabinetas mano, kad būtina padidinti akcizus tabako gaminiams ir įvesti akcizą skysčiams, skirtiems elektroninėms cigaretėms, įskaitant nikotiną. Mokesčių mastas taip pat gali būti peržiūrėtas — jis taps progresyvus, o minimalus pajamų mokesčio tarifas išaugs nuo 15 iki 21 procento.

  Be to, Lietuva nuolat gauna pasiūlymus iš Europos Parlamento dėl mokesčių bazės išplėtimo.

  Dar šia tema

  Ką pranašauja nauja mokesčių reforma
  Už pajamų slėpimą gresia bauda nuo 50 iki 100% priskaičiuotų mokesčių sumos
  Pagrindinės mokesčių mokėtojų teisės pristatytos viename sąraše
  Lietuvos mokesčių reforma pavadinta bandymu sukurti "išrinktųjų kastas"
  Atostogų metas — tik susimokėk mokesčius
  Tegai:
  mokesčių reforma, mokesčiai, Rolandas Paksas, Lietuva

  Svarbiausios temos