21:10 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Tuščia Vilniaus gatvė, archyvinė nuotrauka

  JAV pasinaudos Baltijos šalių demografine krize

  © Depositphotos
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  38 0 0

  Amerikiečiai sukurs papildomus JAV kontingentus laisvose teritorijose, mano ekspertas Borisas Rožinas

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Iki 2050 metų vietinių gyventojų skaičius Baltijos šalyse sumažės daugiau nei 15 proc. Tai nurodyta JT specialioje demografinėje ataskaitoje.

  Dokumente pateikiamas Rytų Europos šalių, kurias ištiks demografinė krizė, sąrašas. Tarp jų — Lietuva, Latvija, Lenkija, Vengrija, Moldova, Rumunija, Bulgarija, Kroatija.

  Rusijos kariuomenės ir politinės žurnalistikos centro ekspertas Borisas Rožinas interviu Sputnik Lietuva teigė, kad JAV nori panaudoti Baltijos šalių teritorijas, kurios dėl demografinės krizės taps tuščios.

  "Jos (teritorijos — Sputnik), žinoma, kaip karinis placdarmas tinka NATO ir JAV. Tačiau, kalbant apie vystymąsi — ekonominį, socialinį, kultūrinį — padėtis labai kenkia jų perspektyvoms, įskaitant ilgalaikes", — pareiškė ekspertas.

  Jo nuomone, pastaraisiais dešimtmečiais Rusija taip pat nėra suinteresuota padėti Baltijos šalims dėl Vilniaus, Rygos ir Talino politikos.

  "Rusofobiškai nusiteikęs elitas, kuris savo teritorijoje nori sudaryti papildomus JAV ir NATO kontingentus. Tai turės įtakos elito gerovei, o ne žmonių gerovei", — pabrėžė Rožinas.

  Dar šia tema

  Narystė ES atėmė iš Lietuvos vystymosi perspektyvą
  Nauji statistiniai duomenys: Lietuvos mokymo įstaigose vėl mažėja mokinių
  Lietuvoje pristatyta kovos su masine emigracija strategija
  Baltijos šalys išnyks, jeigu neišspręs demografinės problemos
  Tegai:
  demografinė krizė, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos