18:19 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  508

  Lietuvos prezidentės teigimu, Rusijos kariuomenė Baltijos šalių ir Lenkijos pasienyje yra "dešimt kartų stipresnė nei NATO kariuomenė", tačiau lietuviai "pasirengę gintis"

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė apie pasiryžimą gintis Rusijos karinės "invazijos" atveju. Apie tai ji pasakė interviu Vokietijos žurnalui "Spiegel".

  Lietuvos vadovės teigimu, "puolimo" tikimybė iš Rusijos yra "didelė", bet tik tuo atveju, jei Vakarų šalys nebus nuolat pasirengusios gintis.

  "Jei parodysime, kad galime ir norime gintis, tada niekas mūsų nepuls. Mes turime būti pasirengę: psichologiškai, politiškai, technologiškai, širdimi ir siela", — mano Grybauskaitė.

  Jos vertinimu, Rusijos kariuomenė prie Baltijos šalių ir Lenkijos sienų yra "dešimt kartų stipresnė nei NATO kariuomenė", tačiau lietuviai "pasirengę gintis" ir yra "labai atsparūs manipuliacijoms iš išorės".

  Lietuvos vadovės manymu, Vakarų šalys nepakankamai įvertina Rusiją ir pernelyg švelniai žiūri į ją, visų pirma, sutikdamos leisti "Nord Stream-2" statybas.

  Grybauskaitė yra žinoma savo antirusiškais pareiškimais ir griežtais pasisakymais apie Maskvą. Prezidentė ne kartą vadino Rusiją "grėsme" Baltijos valstybėms. Rusija, savo ruožtu, ne kartą patikino, kad neketina nieko pulti, o Vakarų šalys naudoja pareiškimus apie Maskvos "agresyvius" ketinimus tam, kad padidintų karinę galią Rusijos pasienyje.

  Dar šia tema

  Lietuva palaikė Airijos siekius užkirsti kelią sienų atsiradimui Europoje po Brexit
  Politologas: Grybauskaitė supranta, kad JAV neilgai finansuos NATO
  Pasaka apie "pasakų šalį": ką Grybauskaitė norėjo pasakyti metiniu pranešimu
  "Dviveidiškumas ir baimė": Lietuva sukritikavo Grybauskaitės kalbą Seime
  Tegai:
  užsienio politika, NATO, Dalia Grybauskaitė, Baltijos šalys, Lenkija, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos