06:49 2019 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Vašingtono kongresų rūmai, archyvinė nuotrauka

  JAV įvardijo didžiausią savo klaidą Rusijos atžvilgiu

  © Flickr/ Roman Boed
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  9540

  Šaltojo karo pabaigoje, pajutęs, kad buvo išduotas, Kremlius pradėjo naudoti armiją kaip pagrindinę priemonę savo politiniams tikslams pasiekti ir Vakarams silpninti

  VILNIUS, birželio  23- Sputnik. Amerikos analitinis žurnalas "The National Interest" pavadino NATO plėtra į Rytus "lemtinga JAV politikos klaida per visą laikotarpį po šaltojo karo",  sakoma leidinyje Parlamenskaja gazeta.

  Pasak leidinio, ekspansinė karinio bloko politika žymiai pablogino santykius tarp dviejų šalių, pasėjo tarp jų priešiškumo sėklą. Aljanso veiksmai prisidėjo prie antivakarietiškų tendencijų Rusijos visuomenėje atsiradimo ir atgaivino šaltojo karo dvasią.

  "Amerikai pavyko išplėsti NATO, bet ji nesugebėjo integruoti Rusijos į naują transatlantinio saugumo struktūrą", ― sakoma straipsnyje.

  Leidinyje pabrėžiama, kad Šiaurės aljanso ekspansija, vadovaujant Bilui Klintonui, davė pražią konfrontacijai su Rusija, o vadovaujant Džordžui Bušui dvišalius santykius nuleido iki žemiausio lygio po šaltojo karo.

  Pasak inosmi.ru, šaltojo karo pabaigoje, pajutęs, kad buvo išduotas, Kremlius pradėjo naudoti armiją kaip pagrindinę priemonę savo politiniams tikslams pasiekti ir Vakarams silpninti.

  2014 metų krizė Ukrainoje, Rusijos intervencija į Siriją, kuri prasidėjo 2015 metų rugsėjo mėnesį, taip pat tariamas buvusio GRU pareigūno Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimas Didžiojoje Britanijoje 2018 metų kovo 4 dieną rodo naujos ilgalaikės konfrontacijos su Rusija pradžią. Ši konfrontacija nėra grįžimas prie senojo šaltojo karo; tai naujas konfliktas, kuris vis dėlto išaugo senosios kovos tarp JAV ir TSRS "gaisravietėje". 

  Dar šia tema

  Putinas pareiškė, kad yra pasrengęs gerinti santykius su JAV
  Trampas nori susitaikyti su Rusija
  Trampas pareiškė, kad net šnipas jo štabe nerado "susitarimų su Rusija"
  Tegai:
  dvišaliai santykiai, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos