20:45 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Vyyriausybės rūmai Romoje, archyvinė nuotrauka

  Italija pareiškė, kad ES gali sužlugti per metus

  © Flickr/ Johan Siegers
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  7420

  Italijos ministro pirmininko pavaduotojas Matteo Salvini pareiškė, kad Italija nebegali priimti migrantų

  VILNIUS, birželio  23- Sputnik. Europos Sąjungai ateityje gresia pavojus, interviu leidiniui Spiegel sakė Italijos ministro pirmininko pavaduotojas Matteo Salvini.  

  "Metų eigoje paaiškės, ar bus išsaugota vieninga Europa", ― sakė jis.

  Salvini pabrėžė, kad Italija nebegali įleisti migrantų. "Mes negalime priimti nė vieno žmogaus, priešingai, mes norėtume kažkur išsiųsti kelis žmones", ― pridūrė jis.

  Kitą dieną Salvini pažadėjo pristatyti Europos Komisijos susitikime schemą migracijos problemai spręsti. Keturi pagrindiniai punktai bus Europos sienų apsaugos agentūros "FRONTEX" stiprinimas,  susitarimų su Šiaurės Afrikos šalimis, siekiant sumažinti "migracijos spaudimą", skatinimas, migrantų priėmimo sistemos sudarymas ir greitesnės nelegalių migrantų išsiuntimo iš šalies schemos sukūrimas.

  Praėjusią savaitę Italijos ir Maltos valdžios institucijos neįsileido į savo uostus laivo "Aquarius", kurio denyje buvo daugiau nei 600 migrantų. Galų gale juos sutiko priimti Ispanija.

  "Aquarius" situacija sukėlė diplomatinį skandalą tarp Romos ir Paryžiaus. Valdančiosios partijos Prancūzijoje "Respublika, pirmyn!" atstovas Gabrielis Attalis vadino Italijos poziciją "siaubinga", o prezidentas Emanuelis Makronas per oficialų spaudos atstovą apkaltino Italiją "ciniškumu ir neatsakingumu".

  Italijos vyriausybė atsakė, kad neketina priimti "veidmainiškų pamokymų iš šalių, kurios visada suko veidą nuo migracijos problemos į kitą pusę".

  Vėliau Italijos ministras pirmininkas Džiuzepė Kontė ir Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas vedė derybas, kurių metu sugebėjo išspręsti nesutarimus.

  Dar šia tema

  Eurokomisarė: ES nori atsikratyti keleto šalių "kaip smėlio maišų"
  Lavrovas tikisi, kad ES nustos klausyti šalių-rusofobių
  Narystė ES atėmė iš Lietuvos vystymosi perspektyvą
  Tegai:
  migrantai, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos