05:47 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  95

  Aljansas palieka problemų sprendimą vietos valdžios institucijoms ir nevykdo savo funkcijų, mano karo politologas Aleksandras Perendžijevas

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. NATO kariuomenė, kilus konfliktui su Rusija Baltijos valstybėse ir Lenkijoje, negalės greitai patekti į regioną dėl prastų kelių, praneša "The Washington Post". Pasak leidinio, šių šalių infrastruktūra nėra pritaikyta karinės įrangos judėjimui. 

  Dėl NATO šarvuočių avarijos Prienų rajone Lietuva prašys iš ES 0,5 mlrd eurų keliams >>

  Interviu Sputnik Lietuva karo politologas, Rusijos ekonomikos Plechanovo vardo universiteto Politikos mokslų ir sociologijos katedros docentas Aleksandras Perendžijevas sakė, kad NATO nekelia sau realios užduoties užtikrinti Baltijos šalių saugumą. 

  "Oficialiai užduotis yra apsaugoti valstybę, kuri yra NATO dalis, tačiau praktikoje tokia sistema, kaip veikia NATO, neleidžia atlikti užduoties ir pasiekti tikslo, kurį nustatė vadovybė. Ir dėl kurio visos kitos valstybės prisijungė ir su dideliu entuziazmu tapo NATO narėmis", — pabrėžė ekspertas.

  Pasak Perendžijevo, Šiaurės Atlanto Aljansas nesiruošia tiesti kelių šiuose regionuose, nes tikisi, kad tai padarys pačios valstybės.

  "Tai nėra NATO vadovybės problema — plėtoti infrastruktūrą. NATO laukia, kol infrastruktūrą tobulins pačios Baltijos šalys, kad ir kelius. Čia yra lūkesčių skirtumai, iš tikrųjų niekas nesprendžia problemos. Štai iš kur visas jų gynybos veiksmingumas ir pati NATO sistema", — mano ekspertas.

  Birželio 10 dieną Pabradės poligone apsivertė Prancūzijos karių visureigis, nukentėjo du NATO kariai. Anksčiau, birželio 9 dieną, Kazlų Rūdoje Amerikos kariuomenės šarvuotis "Stryker" rėžėsi į medį, nukentėjo vienas JAV karys. Birželio 7 dieną didelė avarija įvyko kelyje Prienai-Kaunas, kur susidūrė keturi šarvuočiai, susižalojo 13 karių.

  Dar šia tema

  KAM ragina lietuviškas įmones daugiau pirkti iš NATO paramos ir pirkimų agentūrų
  Šoigu papasakojo apie NATO kariuomenės didėjimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje
  Rusijos URM: NATO plėtra neišsprendžia realių saugumo problemų
  Stoltenbergas perspėjo, kad NATO gresia skilimas
  NI papasakojo apie NATO "cinišką gudrybę" Rusijos atžvilgiu
  Tegai:
  infrastruktūra, karinė technika, keliai, NATO, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos