00:52 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  35

  TS-LKD frakcijos narių teigimu, geriausias būdas valdyti nelegalios migracijos į ES srautus yra migrantų stovyklų įkūrimas už ES išorės sienų esančiose saugiose valstybėse kartu su ES išorinės sienos apsaugos stiprinimu

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas ragina burti šalių koaliciją bei steigti ir finansuoti pabėgėlių ir ekonominių imigrantų stovyklas už Europos Sąjungos (ES) ribų, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Su tokiu pasiūlymu deputatai kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį.

  Seimo narių paklausime teigiama, kad besitęsianti migrantų ir pabėgėlių krizė išlieka vienu labiausiai Europos Sąjungos valstybes skaldančiu iššūkiu. ES išorinės sienos apsaugos stiprinimas turi būti pagrindinė priemonė, kuri užtikrintų nelegalios migracijos srautų nutraukimą bei taip pat tarnautų kaip atgrasymo priemonė potencialiems migrantams ar jų gabenimo verslo užsiimantiems subjektams.

  "Tačiau vien sienos apsauga neužtikrins problemos išsprendimo ir tebesitęsiant migracijos srautams kils natūralus klausimas, ką daryti su ir toliau bandančiais į ES patekti migrantais. Vis plačiau svarstoma alternatyva — saugių ir civilizuotų migrantų stovyklų įkūrimas už ES išorės sienų esančiose saugiose valstybėse", — teigiama deputatų paklausime.

  Pasak Kasčiūno, solidarumas negali būti diegiamas prievartiniu būdu.

  "Neįmanoma reikalauti solidaraus palaikymo nepagrįstiems ir neefektyviems sprendimams, nes tokia parama būtų kenksminga pačiai ES. Lietuva neturi pritarti didžiųjų valstybių ar ES institucijų atstovų bandymams diegti tarpvalstybinį solidarumą iš esmės prievartiniu būdu, grasinant ekonominėmis sankcijomis valstybėms, kurios neįsipareigos pagal automatinius mechanizmus priimti nustatyto skaičiaus migrantų", — teigė Kasčiūnas.

  Anot parlamentarų, valstybės privalo pačios pasirinkti priimtiniausią joms būdą, kaip prisidėti prie krizės sprendimo.

  Politikai įsitikinę, kad migrantų stovyklų įkūrimas, kartu su ES išorinės sienos apsaugos stiprinimu, yra geriausias būdas valdyti nelegalios migracijos į ES srautus, todėl kviečia Vyriausybę inicijuoti ES valstybių narių, pritariančių tokiam sprendimui ir pasiryžusių imtis praktinių veiksmų, tai yra, finansuoti jį, branduolio subūrimą.

  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
  © Sputnik
  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Baltarusijoje sustabdytas nelegalios indų migracijos į Lietuvą kanalas
  Pabėgėliai, gavę prieglobstį Europos Sąjungoje 2016 metais
  Pabėgėlių likimas Lietuvoje
  Tegai:
  nelegali migracija, imigrantų stovyklos, imigrantai, Europos Sąjunga (ES), Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos