06:54 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  113

  Dabartinis Lietuvos ir Rusijos santykių lygis neturėtų tenkinti Vilniaus, o ne Maskvos, mano ekspertas Vladimiras Bruteris

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Seimo narė Aušra Maldeikienė paskelbė, kad ketina siekti Lietuvos prezidento pareigų. Be to, apie savo sprendimą dalyvauti rinkimuose jau paskelbė europarlamentaras Valentinas Mazuronis, Seimo nariai Naglis Puteikis, liberalas Petras Auštrevičius. Vygaudas Ušackas ir Žygimantas Pavilionis dalyvaus konservatorių pirminiuose kandidatų į prezidentus rinkimuose. Potencialių kandidatų sąraše yra ekonomistas Gitanas Nausėda, parlamentarė Ingrida Šimonytė, eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, premjeras Saulius Skvernelis.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų pavasarį.

  Rusijos Tarptautinio humanitarinių ir politinių studijų instituto ekspertas Vladimiras Bruteris interviu Sputnik Lietuva teigė, kad Rusijai nerūpi, kas kitais metais taps Lietuvos prezidentu.

  "Kalbant apie Maldeikienę, man atrodo, kad jos šansai yra minimalūs. Kalbant apie Ušacką, jo galimybės taip pat yra nedidelės. Rusijai visiškai nerūpi, kas taps Lietuvos prezidentu, ypač todėl, kad prezidentas nėra pagrindinis valstybės pareigūnas. Rusija žino ir Skvernelį, ir Matijošaitį — jie laikosi visiškai pragmatiškos pozicijos. Bet kokiu atveju, abu stengėsi nebloginti santykių su Rusija", — pabrėžė ekspertas.

  Bruteris taip pat pridūrė, kad Rusija yra patenkinta dabartiniu santykių su Lietuva lygiu, tačiau, anot eksperto, ši situacija, priešingai, neturėtų būti tinkama Lietuvos vadovybei.

  "Rusija neturi interesų šiuolaikinėje Lietuvoje. Manau, kad jų skaičius sumažės iki aritmetinio nulio, jei Lietuvos vektorius išliks toks pat kaip ir dabar", — pareiškė ekspertas.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  "Mesijas" Pavilionis ir "rusų agentas" Ušackas susikibo nejuokais
  Kaip Dalios Grybauskaitės vadovaujama opozicija "vairuoja" Lietuvos valdančiąją koaliciją
  Konservatoriai tik rugsėjį apsispręs dėl savo kandidato į prezidento postą
  Tegai:
  Lietuvos prezidento rinkimai, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos