19:09 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  172

  Pasak Lietuvos vadovės, tokia iniciatyva sustiprins aljanso oro gynybą regione

  VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiūlė įdiegti raketų-zenitines sistemas "Patriot" ant povandeninių laivų, siekiant sustiprinti Baltijos valstybių gynybą. Ji tai pareiškė interviu italų dienraščiu "Corriere della Sera".

  Atsakydama į žurnalisto klausimą apie artėjantį NATO aukščiausiojo lygio susitikimą Briuselyje, Lietuvos vadovė pabrėžė, kad reikia stiprinti aljanso oro erdvę regione. Grybauskaitė teigė, kad "Patriot" sistemos gali būti "įdiegtos ant povandeninių laivų ar Lietuvos teritorijoje".

  Be to, prezidentė vėl kalbėjo apie "Rusijos agresiją", kuri kelia grėsmę Baltijos valstybėms ir Lenkijai. Grybauskaitės teigimu, Lietuva jaučia "grėsmę" dėl "pasikartojančių Rusijos pratybų pasienyje ir Baltijos jūroje, kibernetinių atakų ir Kaliningrado srities militarizacijos".

  JAV tvirtų priešlėktuvinės raketų sistemos "Patriot" yra naudojamos siekiant apsaugoti didelius administracinius ir pramoninius centrus, karines oro pajėgas ir oro bazes nuo oro užpuolimo ginklų, kai susiduriama su stipriomis priešo elektroninėmis atsakomosiomis priemonėmis.

  Anksčiau Lietuva paragino Vašingtoną dislokuoti priešraketines sistemas Baltijos šalyse.

  Dar šia tema

  "Tobruq Legacy" pasirodė žiniasklaidai ir svečiams
  Įtampą keliantis Lietuvos Patriotizmas
  Pirmosios "Patriot" sistemos pateks į Lenkiją 2022-aisiais
  Ekspertas: Lenkija sumokėjo didžiulius pinigus už nereikalingus "Patriot"
  Tegai:
  "Patriot", "Rusijos grėsmė", Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos