21:24 2019 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  DAlia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  "Dalianizmo" priepuolis, arba "Kaip Lietuvos prezidentė "durininke" tapo"

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  25440

  Ir tada paaiškėjo: be raketų Lietuva niekaip negali. O ką, negalima jų ant povandeninio laivo uždėti? Na, negalima, tai negalima. Nesvarbu — ant dviračių, ant tankų, ant garažų. Nors ant Prezidentūros stogo. Kad tik šaltas plienas šildytų neramią sielą

  Šiek tiek daugiau, ir jos garbei bus vadinama liga. Bus kaip Dauno sindromas, Alzhaimerio liga ar Kocho lazdelė. Nes kai paliks savo pareigas — niekas ir neprisimins. O ji nusipelnė. Mažiausiai garbingos vietos medicinos kataloge. Tačiau ten jau yra kažkas panašaus. Ir pagal simptomus taip pat. Dalianizmas. Tačiau "dalitonikas", kaip vardo Dalia darinys, ne tik neatpažįsta spalvų ir painioja juodą su balta, bet mato tai, ko nėra, sustiprina vaizduote ir sukelia sau užvaldantį siaubą, — rašo Sputnik autorius Michailas Šeinkmanas.

  Visa tai vyksta dėl to, kad trūksta karinio dėmesio. Na, vyrų dėmesio taip pat, jei esi moteris, vyresnė nei 60 metų ir niekada nebuvai ištekėjusi. Priešingai nei kiti psichiniai sutrikimai. Tai užkrečiamoji liga. Galima užsikrėsti per žodžius. Ypač pavojinga, jei šaltinis įsiaistrina kažkur aukščiau. Pavyzdžiui, Dalia Grybauskaitė. Mažos šalies prezidentė. Sutikčiau kitoje situacijoje, nueičiau pro šalį. Pro šalį šalies. Bet ji sugebėjo išgarsinti Lietuvą. Kaip bacilą. Ji taip pat nepastebima, bet visi apie ją žino — geriau neužsikrėsti.

  Ir juk Europa supranta, kad tai nesąmonė, tačiau suteikia jai tribūną. Grybauskaitė yra bene dažniausias Vakarų spaudos svečias. Praeitą kartą "Spiegel" ji sakė, kad ginsis nuo Putino visa savo širdimi. Iš jos paskutinių pareiškimų "Corriere della Sera" paaiškėjo, kad jos siela ne vietoje. Ir nuo Putino neišsigelbėjo. Jis gyvena jos galvoje. Visuomet, nuolat, ir dieną, ir naktį. Su šiuo vardu užmiega, su šiuo vardu pabunda. Tačiau jau ne tik su juo. Dabar ji dar svajoja apie "Patriot".

  Ji pasiūlė šiomis raketomis aprūpinti povandeninius laivus.

  "NATO oro gynyba mūsų regione yra nepakankama ir ją reikia sustiprinti", — sakė ji.

  Na, pirštu prie smilkinio tegul sukioja tie, kurie privalo tai daryti pagal savo pareigas. Kurti šias oro gynybos sistemas ir projektuoti povandeninius laivus. Tik pasakysim, kad raketos tos yra antžeminės. Taigi, siekiant jas pastatyti ant povandeninių laivų, juos reikia iškelti į krantą. Ir užkasti, kad netrukdytų. Tačiau Dalia, kaip tikra menininkė, taip mato.

  Įtampą keliantis Lietuvos Patriotizmas >>

  Ir jos nejaudina, kad "Patriot" kainuoja pinigų. Galbūt tiek, koks yra visas Lietuvos biudžetas. O norint joms pritaikyti povandeninį laivą, kurio taip pat niekas nepadovanos, nepakaks ir Latvijos, ir Estijos pajamų. Tačiau Dalia nereikalauja povandeninio laivo. Svarbiausia, kad "Patriot" pasirodytų jos teritorijoje. Ir jau nesvarbu, kur — ant dviračių, ant tankų, ant garažo. Nors ant Prezidentūros stogo. Ir net vietoj jos. Kad tik šaltas plienas šildytų sielą. Juk ji tokia vieniša. O taip jie bus dviese. Du tikri patriotai. Svarbūs ir niekam nereikalingi.

  Ir jau yra tokių požymių liga. Durininko sindromas. Sėdi, bamba, veikia nervus, bet jausmas, jei kas ateis, — jokios naudos.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone.

  Dar šia tema

  Kodėl Lietuvos krašto apsaugos ministro akys pilnos baimės?
  Rusijos URM: Lietuvos pareiškimas apie "Patriot" sėja įtampą regione
  Grybauskaitė stebėjo Lietuvoje vykstančius sistemos "Patriot" bandymus
  Tegai:
  "Patriot", Dalia Grybauskaitė, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos