20:19 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Zokniai, archyvinė nuotrauka

  Buvęs karininkas: Lietuva "pritrauks" Rusijos raketas, jei NATO atakuos Maskvą

  Фото: kam.lt
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  163

  Lietuvos valdžia savanoriškai sutiko savo teritorijoje priimti NATO oro pajėgų bazę, kurioje yra lėktuvai, galintys gabenti branduolines bombas, sakė Rusijos karo ekspertas, atsargos pulkininkas Viktoras Litovkinas

  VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiūlė įdiegti "Patriot" raketų sistemas į povandeninius laivus arba Lietuvos teritorijoje, siekiant sustiprinti Baltijos valstybių gynybą. Lietuvos vadovė interviu italų laikraščiui "Corriere della Sera" vėl pareiškė, kad reikia pasiruošti "Rusijos agresijai".

  Kaip sakė "Sputnik" karo ekspertas, atsargos pulkininkas Viktoras Litovkinas, dabar Lietuvoje ir Estijoje yra NATO oro bazės, kurių pilotai moko naudoti Amerikos B61 branduolines bombas, dislokuotas Europoje, o Vilnius pats kelia pavojų savo teritorijai karinio konflikto atveju.

  "Lietuvos teritorijoje yra NATO bazė — netoli Šiaulių, Zoknių oro uoste, yra daugiafunkciai NATO lėktuvai, galintys gabenti B61 atomines bombas, dislokuojamas Europoje… Tiesą sakant, Lietuva pritraukia Rusijos raketas, dislokuodama tokią bazę, nes, neduok Dieve, prasidės kariniai konfliktai, todėl pirmasis smūgis bus padarytas būtent prieš šią bazę, kad NATO lėktuvai su atominėmis bombomis nepatektų į Rusiją. Tokia pati bazė įsikūrusi Emario oro uoste, netoli Talino, Estijoje tokių kitų nuolatinių bazių nėra", — pabrėžia eskpertas.

  Liepos pradžioje JAV oro pajėgos patvirtino, kad kartu su šalies Energetikos ministerijos Nacionaline branduolinio saugumo administracija atliko pirmus branduolinės bombos B61-12 bandymus iš bombonešio B-2 "Spirit". Vėliau Rusijos raketų ir artilerijos mokslų akademijos narys, karo mokslų daktaras Konstantinas Sivkovas interviu Sputnik Lietuva teigė, kad šios bombos bus pristatytos į Baltijos šalis.

  Dar šia tema

  Pirmosios "Patriot" sistemos pateks į Lenkiją 2022-aisiais
  Patriotams — lengvatos ginklams pirkti
  Įtampą keliantis Lietuvos Patriotizmas
  Rusijos URM: Lietuvos pareiškimas apie "Patriot" sėja įtampą regione
  Rusija vertins pastovų "Patriot" buvimą Lietuvoje kaip papildomą grėsmę
  Tegai:
  oro bazė, "Patriot", Lietuva

  Svarbiausios temos