00:23 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  F-16, archyvinė nuotrauka

  NATO naikintuvai du kartus kilo lydėti Rusijos orlaivių

  © Photo: Министерство обороны Литвы
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai praėjusią savaitę du kartus kilo lydėti Rusijos karinių orlaivių

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Liepos 2-8 dienomis NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 2 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos karinių orlaivių, praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Nuo gegužės NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdo dešimt Portugalijos ir Ispanijos karinių oro pajėgų naikintuvų.

  Ministerijos duomenimis, liepos 2 dieną NATO naikintuvai atpažino orlaivį IL-76, skridusį iš Kaliningrado srities į Rusijos žemyninę dalį. Orlaivis IL-76 skrido su įjungtu radiolokaciniu atsakikliu, radijo ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė, skrydžio plano neturėjo.

  Tą pačią dieną NATO naikintuvai atpažino orlaivį AN-26 ir du orlaivius SU-30. Orlaivis AN-26 skrido iš Kaliningrado srities į Rusijos žemyninę dalį su įjungtu radiolokaciniu atsakikliu, radijo ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė, skrydžio plano neturėjo. Orlaiviai SU-30 skrido iš Kaliningrado srities į Rusijos dalį be radiolokacinio atsakiklio, radijo ryšio su regioniniu skrydžių valdymo centru nepalaikė, skrydžio plano neturėjo.

  Anksčiau Rusijos gynybos ministerija ne kartą pareiškė, kad visi Rusijos karinių orlaivių skrydžiai buvo vykdyti ir vykdomi, griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo virš neutralių vandenų taisyklių, nepažeidžiant kitų valstybių sienų.

  Dar šia tema

  Vokietija papasakojo apie NATO nerimą dėl Putino ir Trampo susitikimo
  Kongresas baiminasi, kad Trampo ir Putino susitikimas taps smūgiu NATO
  Tegai:
  naikintuvai, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos