04:46 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Trečiadienį Briuselyje prasidės dviejų dienų NATO viršūnių susitikimas

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Prancūzijos dešiniųjų partijos "Nacionalinis frontas" lyderė Marine Le Pen pasiūlė suteikti NATO naują misiją kovojant su terorizmu ir pakviesti Rusiją į aljansą, rašo RIA Novosti.

  "Kam tarnauja NATO po TSRS žlugimo?" Štai svarbiausias klausimas. Ar galime suteikti aljansui naują misiją — kovą su islamizmu ir terorizmu? " — cituojami Le Pen žodžiai "Twitter" paskyroje.

  "Ir šios misijos gairėse Rusija turi prisijungti prie NATO", — pridūrė politikė.

  Trečiadienį Briuselyje prasidės dviejų dienų NATO viršūnių susitikimas.

  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė  taip pat dalyvaus NATO viršūnių susitikime. Aljanso šalių lyderiai įvertins geopolitinę situaciją, priims sprendimus dėl papildomų gynybos ir atgrasymo priemonių kylančioms grėsmėms atremti.

  NATO yra gynybinė sąjunga, pagrįsta nepriklausomų valstybių politiniu ir kariniu bendradarbiavimu. Kaip pasakyta NATO preambulėje, Aljanso nariai yra įsipareigoję ginti laisvę, saugoti bendrą palikimą ir civilizaciją, vadovaujantis demokratijos, individo laisvės ir įstatymo viršenybės principais.

  Sutartis numato sąjungininkų konsultacijas, kai bent vienas iš jų mano, kad kyla grėsmė jo teritoriniam vientisumui, politinei nepriklausomybei arba saugumui.  

  NATO priklausančios valstybės yra įsipareigojusios ginti viena kitą. Tai reiškia, kad ginkluotas vienos ar kelių NATO valstybių Europoje arba Šiaurės Amerikoje užpuolimas bus laikomas jų visų užpuolimu. Ši organizacija gali imtis priemonių tik tokiu atveju, jei tam pritaria visos valstybės — narės.

  NATO išplitimo istorija
  NATO išplitimo istorija

   

  Dar šia tema

  Buvęs karininkas: Lietuva "pritrauks" Rusijos raketas, jei NATO atakuos Maskvą
  Vokietija papasakojo apie NATO nerimą dėl Putino ir Trampo susitikimo
  Rusijos URM: NATO pražudė Baltijos regioną
  Tegai:
  NATO, Marin Le Pen

  Svarbiausios temos