01:41 2019 Kovo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB73.0040
  NATO šarvuočiai, archyvinė nuotrauka

  Lietuva palaiko JAV poziciją dėl NATO karinių išlaidų didinimo

  © AP Photo /
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (181)
  35 0 0

  Lietuvos vadovė mano, kad Aljanso finansavimo klausimas paveiktas tam tikros įtampos, o sąjungininkų investicijų į gynybą didinimas yra būtinas

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad "iš dalies" palaiko JAV prezidento Donaldo Trampo požiūrį į NATO narių išlaidų gynybai didinimą. 

  Valstybės vadovė tai sakė interviu LRT Radijo laidai "Ryto garsai" prieš Aljanso viršūnių susitikimą Briuselyje.

  Pasak Grybauskaitės, tarp NATO sąjungininkų yra "tam tikra įtampa" dėl požiūrio į organizacijos finansavimą.

  "Iš dalies mes palaikome JAV prezidento požiūrį, kad vis dėlto daugelis NATO valstybių turėtų daugiau investuoti į savo gynybą ir į bendrą kolektyvinę gynybą", — pareiškė prezidentė.

  Grybauskaitė pabrėžė, kad Lietuva jau ketverius metus iš eilės didina karines išlaidas. Be to, Lietuvos vadovė pridūrė, kad dėl įvairių globalių iššūkių investicijos yra būtinos ir "palaipsniui visos šalys priims atitinkamus sprendimus".

  Interviu prezidentė priminė, kad Lietuva įsipareigojo per dešimt metų pasiekti iki 2,5 proc. finansavimą. Anot Grybauskaitės, karinių išlaidų atžvilgiu, Baltijos šalys tikrai atrodo neblogai tarp kitų NATO narių.

  Liepos 11-12 dienomis Briuselyje vyks NATO viršūnių susitikimas. Kai kurių ekspertų nuomone, JAV prezidentas gali pareikalauti, kad visos Aljanso narės didintų išlaidas gynybai, nes dauguma sąjungininkų nesilaiko šios sąlygos.

  Karinių išlaidų norma NATO narėms laikomi du procentai BVP. Šiais metais Baltijos valstybės pirmą kartą pasiekė šį lygį. Tačiau Lietuva planuoja iki 2030 metų laipsniškai didinti gynybos finansavimą iki 2,5 proc. BVP.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (181)

  Dar šia tema

  Skvernelis: didžiuojuosi Lietuvos kariais ir žadu didinti gynybos finansavimą
  VGT patvirtino gynybos finansavimo didinimą
  Lietuvos Respublikos gynybos biudžetas
  Tegai:
  išlaidos gynybai, Donaldas Trampas, Dalia Grybauskaitė, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos