16:44 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Pinigai, archyvinė nuotrauka

  Politologas: nepatenkinti savo padėtimi lietuviai jau paliko šalį

  CC0 / pexels
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  5500

  Politologas Vadimas Volovojus mano, kad tie, kas liko Lietuvoje arba negali palikti šalies, arba gauna normalų darbo užmokestį

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Remiantis Lietuvos banko gyventojų apklausos rezultatais, Lietuvoje du trečdaliai šalies gyventojų yra patenkinti savo finansine padėtimi. Pabrėžiama, kad per dvejus metus išaugo piliečių skaičius, kurie uždirba daugiau nei 900 eurų per mėnesį.

  Tačiau 30 proc. apklaustųjų teigė, kad jų padėtis bloga.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas Vadimas Volovojus sakė, kad tie gyventojai, kurie yra nepatenkinti savo darbo užmokesčio lygiu, jau  išvyko į kitas šalis.

  "Tas trečdalis, kuris teigia, kad vis dar blogai gyvena ir nėra patenkinti finansinėmis sąlygomis, — tai tie, kurie, greičiausiai, dėl vienos ar kitos priežasties tiesiog negali išvykti ieškodami geresnio gyvenimo. Tie, kurie liko, gauna normalų darbo užmokestį ", — pabrėžė politologas.

  Pasak Volovojaus, nėra jokių požymių, kad situacija Lietuvoje kažkaip pasikeis, todėl sunku būti optimistu.

  Pinigai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  "Tai netgi nesusiję su gynybos išlaidomis. Tai susiję su ekonomikos struktūra ir, galbūt, su kai kurių reformų trūkumu, valdžios nestabilumu, ekonominės sistemos reformos problemomis, todėl kartais netgi sakoma, kad būtų geriau, jei valdžia nesikištų į šalies ekonominį gyvenimą. Kai šalis tiesiog prisitaikė ir kai ji dar ir pradeda įgyvendinti reformas, kartais nuo to tampa ne tik ne geriau, bet dar blogiau. Reikia tikėtis, kad bent jau liks taip, kaip yra", — sakė politologas.

  Dar šia tema

  Bus didinami Lietuvos žvalgybininkų atlyginimai
  Medikai vėl žada streikuoti dėl mažų atlyginimų
  Lietuvoje padidėjo vyrų ir moterų atlyginimų atotrūkis
  Tegai:
  atlyginimas, darbo užmokestis, ekonomika

  Svarbiausios temos